Podział mózgu na dwie półkule. Po lewej: rysowanie, tworzenie treści i pomysły. Po prawej: struktury, wykresy, liczby, Excel i KPI

Sociale pomagają mi łączyć dwie półkule

Lubię social media także za to, że trzeba w nich używać mózgu (o czym wielu zapomina 😏). I to zarówno prawej, jak i lewej półkuli.

Od podstawówki aż po studia mniej więcej co 3 lata zmieniałem obrany kurs z matematyka na humanistę i odwrotnie. Do tej pory nic tak jak media społecznościowe nie pozwoliło mi równomiernie wykorzystać mojej kreatywnej i ścisłej strony. Co prawda czuję, że podobnie mogłoby być z programowaniem, ale nie mogę znaleźć czasu, żeby rozwijać się w tym kierunku.

Wszechstronność będzie Twoim przekleństwem do momentu, gdy nie znajdziesz zajęcia, w którym będziesz czuł, że wykorzystujesz wszystkie swoje mocne strony.

Jako ekspert social media częściej wykorzystuję lewą półkulę. Jako rysownik – częściej prawą. Staram się je jednak łączyć. Nawet kolorowe obrazki można przenieść do Excela i opisać za pomocą liczb. Potem pozostaje tylko doszukiwanie się zależności między nimi. Z drugiej strony – nawet różne modele atrybucji konwersji można tłumaczyć za pomocą przystępnych rysunków.

Między innymi o przedstawianiu danych z Facebooka i Google Analytics w atrakcyjnej formie opowiem 15 maja w Warszawie na warsztatach analityki internetowej w praktyce, organizowanych przez Magazyn Online Marketing 📈✏

Szczegóły na stronie wydarzenia. Zapraszam! 🙂

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *