Logo Rysuję fejsbuki - bloga o mediach społecznościowych

O Rysuję fejsbuki

Logo Rysuję fejsbuki - bloga o mediach społecznościowych

Rysuję fejsbuki to przede wszystkim rysunki o mediach społecznościowych.

Making of "Lajkowanie własnych postów" (tablet graficzny LCD Wacom Cintiq Pro 13)

Rysunkiem komentuję to, co dzieje się w socialach. Za kolorowymi obrazkami kryją się merytoryczne wpisy na blogu. Moje poradniki czytają i polecają sami pracownicy Facebooka (co za historia!).

Graficzne wyjaśnienie skąd wzięła się nazwa "Rysuję fejsbuki" - "fejsbuki" jako synonim wszystkich platform społecznościowych

Piszę i rysuję o wszystkich kanałach społecznościowych. Najczęściej o Facebooku, Instagramie, TikToku i LinkedInie. Poza poradnikami i newsami, tworzę również cyklicznie przegląd nowości w kanałach social media oraz liczby obserwujących w branży social media.

Blog Rysuję fejsbuki wystartował w 2016 roku, kiedy jeszcze pracowałem w agencji reklamowej. Dzięki niemu w 2020 roku mogłem przejść na własny rachunek, założyć firmę Brusik.pl i nie martwić się o źródło pozyskiwania klientów 😉

Tomasz Brusik w roli włóczykija, który po 5 latach odchodzi z agencji marketingowej Semahead i zakłada własną działalność gospodarczą na bazie bloga Rysuję fejsbuki

Obecnie świadczę usługi social media i rysunkowe jako freelancer, a do tego nadal prowadzę blog, który w międzyczasie stał się jednym najpopularniejszych w Polsce blogów o mediach społecznościowych.

Moje rysunki zdobywały nawet milionowe zasięgi! Publikowali lub udostępniali je już m.in.: Michał Sadowski, Paweł Tkaczyk, Monika Czaplicka, Jan Zając, Daniel Kędzierski, sprawny.marketing, NowyMarketing, Magazyn Online Marketing, Get More Social i Social Press.

Tomasz Brusik podczas wystąpienia w 2019 roku na Social Media Week w Warszawie

Rozwój mojego projektu nie byłby możliwy, gdyby nie wieloletnie komercyjne współprace z Ekstraklasą i sprawnym.marketingiem. Jej efekty podejrzysz w zakładce rysunki na zlecenie.

Więcej na temat rozwoju Rysuję fejsbuki na przestrzeni lat dowiesz się z wpisów backstage’owych.

Marzę o tym, aby rysujefejsbuki.pl stało się kiedyś jednym z ulubionych miejsc wszystkich osób w jakikolwiek sposób związanych z mediami społecznościowymi.