Boty piszące komentarze typu "fajne zdjęcie, zajrzyj do mnie", "f4" czy "nice photo" powoli zabijają Instagram

Boty na Instagramie

Zagraniczne konto skomentowało Twój nowo dodany post jednym/dwoma słowami w języku angielskim? Twój profil bez powodu zaczynają obserwować podejrzane konta z egzotycznych krajów typu Turcja czy Indonezja? A może ktoś napisał, że opublikowałeś ładne zdjęcie, gdy tak naprawdę wrzuciłeś wideo? (ostatnio jeden raper skomentował w ten sposób post drugiego rapera) To wszystko sprawka botów. Nie myl jednak botów na Instagramie z chatbotami w Messengerze, bo to dwie różne bajki!

W ankiecie na mojej facebookowej stronie spytałem o Wasze odczucia, kogo na Instagramie jest obecnie więcej – ludzi czy botów? Do tej pory w ankiecie wzięły udział 262 osoby, spośród których aż 66% zagłosowało na boty. To pokazuje, jak poważny jest to problem 🤨

Spójrzmy prawdzie w oczy – Instagrama powoli zabijają boty, które przede wszystkim:
➖ automatycznie komentują posty z wybranymi hashtagami,
➖ followują setki czy nawet tysiące innych kont, żeby je zaraz potem odfollować,
➖ kreują fake’owych influencerów.

Z tego typu rozwiązań korzystają (lub korzystali) nawet osoby kreujące się na ekspertów od Instagrama, które prowadzą szkolenia z zakresu działań w tym kanale. Ostatnio coraz modniejsze jest demaskowanie fake’owych inlfluencerów, którzy korzystają z botów i kupują followersów, a nawet zasięg czy polubienia i komentarze pod swoimi postami. Temat opisał m.in. NOIZZ.

Coraz więcej jest też dostarczycieli tych okropnych botów. Praktycznie nie ma miesiąca, żeby ktoś nie zgłaszał się do mnie z propozycją skorzystania z cudownego narzędzia, które ze 100 procentową skutecznością poprawi moje wyniki na Insta. Niestety są firmy, które się na to nabierają. Potem wydaje im się, że rosną na Instagramie, a tak naprawdę budują bezwartościowe konto i narażają się na śmieszność (boty wywołały już niejeden kryzys).

Przez lata twórcy Instagrama niewiele robili sobie z narzekań użytkowników na boty. Zmieniło się to w latach 2018-2019, kiedy Instagram postanowił wypowiedzieć wojnę nieautoryzowanym aplikacją, które automatyzują aktywności na koncie. Nie tylko ograniczyli twórcom botów dostęp do swojego API, ale też zablokowali konta, które korzystały z tego typu botów na masową skalę. Dziś z całą pewnością można stwierdzić, że korzystanie z botów jest wręcz niebezpieczne.

A jakie są Twoje doświadczenia z botami na Instagramie? 💬

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku
Ten wpis został skomentowany 2 razy
  1. To są chyba boty, lecz nie jestem do końca tego pewna. Amerykanie, wiek zawsze powyżej 40 l. Zaobserwowanie i wiadomości typu „hello”. Takich blokuje.

  2. Mam konto osobiste i firmowe na insta i non stop dostaje powiadomienia o tym że ktoś zaczął mnie obserwować. Wchodzę na profil – obserwujących tyle samo co tydzień wcześniej. Osoby obserwują aby być obserwowane. Narazie jest tam śmietnik. Czas pokaże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *