Nowy wygląd Messengera

Widzieliście już Messengera w nowej odsłonie? 😉

Ja miałem przez moment nowy wygląd, ale po 1 dniu wrócił poprzedni. To samo spotkało też ponoć innych użytkowników. Póki co nie wiadomo dlaczego Facebook po wypuszczeniu Messengera 4 tak szybko przywrócił poprzednią wersję.

Potrzebę zmian w Messengerze Facebook komunikował już dawno, bo w trakcie corocznej konferencji F8, która miała miała miejsce na początku maja. Dlatego nie sądzę, by teraz Zuckerberg i spółka wycofali się z upraszczania Messengera. Prawdopodobnie miał miejsce jakiś fuck-up techniczny, z powodu którego trzeba było przywrócić wersję sprzed aktualizacji.

Jakie zmiany czekają Cię w Messengerze 4?

🆕 Menu u dołu ekranu zostało podzielone na 3 zakładki:
1. konwersacje (jako ekran startowy),
2. ludzie
3. sekcja odkryj.
Do tej pory zakładek było aż 5:
1. ekran startowy (z konwersacjami),
2. ludzie,
3. aparat (w nowej wersji znajduje się w prawym górnym rogu),
4. gry (w nowej wersji w sekcji odkryj)
5. sekcja odkryj.

🆕 Relacje wyświetlane w kółkach u góry ekranu nie są podpisane imionami autorów, jak miało to miejsce w poprzedniej wersji (podpisane relacje znajdziemy dopiero po przejściu do zakładki ludzie).

🆕 Pasek wyszukiwania został przeniesiony nieco niżej (do tej pory był przyklejony do górnej krawędzi ekranu) + ma teraz zaokrąglone rogi.

🆕 Zniknął podział widoczny do tej pory pod paskiem wyszukiwania na: wiadomości, aktywnych, grupy i rozmowy.

🆕 Podobnie jak na Instagramie, użytkownicy, którzy opublikowali relację, są wyróżnieni niebieskim kółkiem wokół swojego zdjęcia profilowego.

🆕 Niemal wszystkie elementy wizualne zostały zaokrąglone i zwiększono przestrzeń między nimi. Ten kierunek zmian widoczny jest też na Facebooku, na którym ostatnio odświeżono wygląd profili prywatnych.

Zamysł twórców był prosty: ma być prościej i czytelniej. Jeśli zdążyliście pobuszować po nowej wersji Messngera, to jak myślicie, udało im się to?

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku
Ten wpis został skomentowany 1 raz
  1. Osobiście uważam, że ten nowy wygląd jest po prostu brzydki :/ mój telefon należy wielkościowo do tych średnich i na moim ekranie w nowej wersji było widać tylko 4 konwersacje :/ najwidoczniej przygotowano tę wersję pod telefony z wielkim ekranem i głównie iPhone (znajomi z telefonami tej marki nie mieli takiego problemu, wszystko pięknie się mieściło nawet na SE)
    niby przejrzysto, niby prosto, ale jednak przede wszystkim brzydko -.-

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *