Jesieniara, zimiara, wiośniara, letniara

Jesieniara to po prostu dziewczyna, która lubi jesień i ewidentnie nie ukrywa tego w swoich kanałach społecznościowych, przede wszystkim na Instagramie. Atrybutami jesieniary są zatem: kolorowe liście, dynie, gorące napoje, kocyki, swetry, płaszcze i zwykle melancholijny nastrój.

W październiku sieć zalały tego typu zdjęcia, a zaraz po nich memy o jesierniarach. Pojawiły się nawet quizy typu „Sprawdź, czy jesteś jesieniarą”. Nowy modny zwrot to też okazja dla marek, aby pokazać, że są na bieżąco.

Słowo to stało się popularne w czasie tegorocznej jesieni i zajęło 2. miejsce w rankingu najpopularniejszych słów młodzieżowych 2019 roku. Jesieniara przegrała tylko z alternatywką. Co ciekawe, na Instagramie znajduje się obecnie 18,5 tys. postów z hashtagiem #jesieniara przy tylko 7 tys. z hashtagiem #alternatywka.

Co jeszcze ciekawsze, jesieniara wygrywa także na TikToku. Filmy z tym hashtagiem mają łącznie 10,3 mln wyświetleń. Filmy z hashtagiem #alternatywka – zaledwie 1,5 mln wyświetleń, czyli aż 7-krotnie mniej!

Teraz zimiara?

Internauci zaczęli żartować, że teraz czas na zimiarę. Jej atrybutami mają być: śnieg, mandarynki, świąteczne światełka, dekoracje i stroje. Obecnie na Instagramie znajduje się jedynie ok. 60 postów z hashtagiem #zimiara. Może się to zmienić wraz z nadejściem świąt i prawdziwej zimy.

Być może w okolicach marca czeka nas jeszcze wiośniara, a potem letniara i wrócimy do jesieniary. Ciekaw jestem, czy ten hashtag przetrwa próbę czasu i będzie wracał jak „Kevin sam w domu” czy też okaże się chwilową modą. Jak myślicie?

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na Twitterze
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *