Andrzej Duda na TikToku

Jestem apolityczny, ale zajmuję się mediami społecznościowymi, więc cieszę się za każdym razem, gdy ktoś ważny promuje nowy kanał komunikacji 😉

Rekordowe zainteresowanie TikTokiem

Promuje, ponieważ zainteresowanie TikTokiem wg. Google Trends jeszcze nigdy nie było w Polsce tak wysokie, jak pod koniec marca 2020 roku. Powód? Prezydent Duda założył konto na TikToku. Informację o tym podano niemal we wszystkich telewizyjnych i internetowych serwisach informacyjnych.

Przypomina się tutaj historia prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego, który podczas kampanii wyborczej w 2007 roku jako jeden z pierwszych tak mocno wykorzystał Twittera, a zainteresowanie tym kanałem we Francji wystrzeliło wówczas w górę. Czytałem o tym w jednej z książek o mediach społecznościowych, ale niestety nie mogę sobie przypomnieć, w której. Autor książki był zdania, że to jeden z głównych powodów, dlaczego Twitter jest tak popularny w jednych krajach, a w innych (wcale nie tak odległych kulturowo i geograficznie) jego popularność potrafi być kilkukrotnie niższa. Jego zdaniem wykorzystanie nowych kanałów przez elity odgrywa kluczową rolę w długofalowej popularyzacji poszczególnych kanałów.

Pierwszy film Dudy z Nosaczem

Konto @andrzejdudanatiktoku obserwuje w tej chwili 323 tys. użytkowników. Opublikował na nim jeden jedyny film, który doczekał się:
▶ 4 mln wyświetleń,
❤ 453 tys. polubień,
🔁 55 tys. udostępnień,
💬 23 tys. komentarzy.

@andrzejdudanatiktoku

##grarantanna ##zostanwdomu ##zostanciewdomu ##koronawirus ##coronavirus ##foryou ##fyp ##koronawiruswpolsce ##andrzejduda

♬ dźwięk oryginalny – andrzejdudanatiktoku

Prezydent opublikował ten sam film również na Twitterze.

Jasne, to nie jest jego pierwszy post w tym kanale + forma przekazu jest dostosowana bardziej pod użytkowników TikToka, ale rzuca się w oczy ponad 80-krotna różnica w liczbie polubień na niekorzyść Twittera, choć konto prezydenta obserwuje na nim ponad milion użytkowników, na TikToku – 3 razy mniej!

Takie liczby robią wrażenie. TikTok na dobre wkracza do pierwszej ligi (Facebook, YouTube, Instagram, LinkedIn) czy podzieli los Snapchata? 🤔

Los Snapchata przestrogą

Jeśli ktoś nie wie, jaki los spotkał Snapa, to polecam zapoznać się z dwoma poniższymi wykresami – pierwszy pokazuje liczbę jego użytkowników w latach 2014-2019, drugi – zainteresowanie tym kanałem w tym samym okresie.

Także Lewandowski wkracza na TikToka!

Tuż przed publikacją tego wpisu okazało się, że parę dni po Andrzeju Dudzie, konto na TikToku założył również Robert Lewandowski, który posiada największe wśród Polaków konta na Facebooku (9 mln obserwujących) i Instagramie (17 mln obserwujących). Jego pierwszy film na TikToku w znacznie krótszym czasie dogonił pod względem liczby wyświetleń i polubień pierwszy film prezydenta.

@_rl9

Hello TikTok🤜🤛 ##RL9

♬ Run To You – Sam Bird & Papa Zeus

Konto Lewego może rosnąć w zawrotnym tempie, ponieważ będą go obserwować kibice piłkarscy z całego świata.

Przeczytaj również wpis pt. „9 ciekawostek o TikToku” 👇

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *