Rajd Mety na giełdzie w pierwszym półroczu 2023

CÓŻ ZA RAJD METY NA GIEŁDZIE! 😳

Cena akcji Meta Platforms od listopada 2022 wzrosła na giełdzie o 225%. Czaicie to?! 225% w zaledwie 8 miesięcy! Ktoś na tym pewnie nieźle zarobił 😏

Analitycy jako powód wzrostów wskazują:
🟢 Rozwój technologii AI – ogółem inwestorzy wierzą, że rozwiązania oparte na AI umocnią pozycję Mety na rynku (rekomendowanie treści przez AI już teraz miało wydłużyć czas spędzany przez użytkowników na IG o ok. 25%).
🟢 Koszty Mety są niższe (głównie dzięki redukcji zatrudnienia), a przychody (nieznacznie, ale jednak) wyższe niż prognozowane.
🟢 Rozwój nowych produktów (przede wszystkim rolek) i zapowiedź wielu kolejnych (m.in. nowej aplikacji tekstowej, która ma być częściowo zintegrowana z IG i konkurować z Twitterem).
🟢 Problemy konkurencji – Twittera z Muskiem i TikToka z ograniczeniami w kolejnych regionach.
🟢 Ogółem dobre wyniki firm z branży adtech.

🔴 Na kurs akcji kompletnie nie wpłynęło 1,3 mld USD kary, jaką Meta otrzymała w maju 2023 za przetwarzanie danych obywateli UE na serwerach w USA, ani też nakaz zaprzestania tego typu praktyk w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Raczej nikt nie ma wątpliwości, że Meta prędzej czy później dogada się z UE, a 1,3 mld USD to niecałe 5% przychodów Mety w pierwszym kwartale 2023.
🔴 Inwestorzy nadal nie do końca wierzą natomiast w Metaverse. Prace nad nim generują gigantyczne koszty, a wizja przyszłego zysku jest niepewna.

Analitycy przewidują dalsze wzrosty Mety w drugiej połowie 2023 i prawdopodobnie całym 2024 roku. Jeszcze w tym roku akcje Mety mogą osiągnąć rekordową wartość 📈

Meta odzyskuje inicjatywę? 🤔

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *