TikTok zakazany w stanie Montana

Stan Montana jako pierwszy stan w USA 🇺🇸 wprowadził całkowity zakaz używania aplikacji TikTok na swoim terytorium, także dla użytkowników prywatnych 🔇

Zakaz wejdzie w życie od 1 stycznia 2024 roku. Podmioty, które po tym terminie umożliwią instalację TikToka w stanie Montanta, otrzymają karę 10 000 USD dziennie. Karani nie będą natomiast użytkownicy, którzy mimo zakazu znajdą jakiś sposób na korzystanie z aplikacji.

Powód? Oczywiście „ochrona danych osobowych i prywatności mieszkańców stanu Montana przed Komunistyczną Partią Chin” 🇨🇳

Cały świat zapatrzony jest w chińskiego TikToka i zapomina o tym, że Chiny są sojusznikiem Rosji

Kilku tiktokowych influencerów ze stanu Montana pozwało już jego władze, powołując się na konstytucję USA i prawo do wolności słowa. Obronę użytkowników TikToka w Montanie zapowiada też rzeczniczka TikToka.

Póki co to tylko 1 z 50 stanów, ale kolejne mogą iść jego śladami. Zresztą TikToka na urządzeniach rządowych też najpierw zablokowały tylko 2 stany (Floryda i Nebraska już w 2020), a dziś jest na nich zakazany w aż 34 stanach (zaznaczone na szaro).

Jak myślicie, czy kolejne stany pójdą śladami Montany? Czy TikTok zostanie całkowicie zablokowany w USA? 🤔

PS na szczęście większość ekspertów od TikToka zdążyła już w ostatnich miesiącach zostać ekspertami do AI 🤣 #trzebasobiejakośradzić

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *