Cały świat zapatrzony jest w chińskiego TikToka i zapomina o tym, że Chiny są sojusznikiem Rosji

UE i USA zakazują TikToka na urządzeniach rządowych

Czysto HIPOTETYCZNIE (bez skupiania się na prawdopodobieństwie obu scenariuszy):
1⃣ Chiny zaczynają przekazywać broń Rosji
lub
2⃣ Chiny rozpoczynają inwazję na Tajwan

Zastanawialiście się, co stałoby się wtedy z TikTokiem w UE i USA? 🤔

Ja się nad tym zastanawiam, bo sam prowadzę kampanie płatne w tym kanale. Obcując z kolorowym światem TikToka łatwo zapomnieć, w czyich jest on rękach i z kim ten ktoś idzie ręka w rękę 🫣

TikTok w USA 🇺🇸

W USA Republikanie od lat domagają się całkowitego zbanowania chińskiej aplikacji. W grudniu 2022 Senat USA wprowadził ustawę zakazującą instalowania TikToka na urządzeniach rządowych. 1 marca 2023 komisja Izby Reprezentantów przyjęła przepisy, które pozwalają (jeśli zajedzie taka potrzeba) prezydentowi Bidenowi zablokować TikToka na wszystkich urządzeniach w całym kraju.

Obecnie z aplikacji korzysta ok. 100 mln Amerykanów, czyli prawie co trzeci obywatel USA. Każdy, kto ma na swoim telefonie TikToka, umożliwia Komunistycznej Partii Chin dojście tylnymi drzwiami do wszystkich swoich informacji osobistych. To balon szpiegowski na telefonie! – grzmiał ostatnio republikanin Michael McCaul.

TikTok w UE 🇪🇺

W lutym 2023 Parlament Europejski, Komisja Europejska i Rada Unii Europejskiej również zakazały swoim pracownikom używania TikToka na telefonach służbowych. Aplikacja ma zniknąć z ich urządzeń do 15 marca.

Póki co nie mówi się jednak za bardzo o banie permanentnym dla wszystkich i na wszystkich urządzeniach. UE domaga się tylko pełnego dostosowania TikToka do wszystkich unijnych przepisów, w tym przede wszystkim RODO (obecnie UE ma co do tego sporo zastrzeżeń). TikTok jest otwarty na współpracę z UE.

Amerykańskie sociale w Chinach 🇨🇳

W tym miejscu wypada przypomnieć, że w Chinach nie ma dostępu do Facebooka, Instagrama, Twittera i innych amerykańskich aplikacji. Facebook został zresztą wyrzucony z Państwa Środka bardzo szybko, bo już w 2009 roku po zamieszkach w Urumczi, w czasie których wykorzystywała go opozycja.

Chiny są w ogóle 1 z 5 państw, w których dostęp do aplikacji Zuckerberga jest obecnie całkowicie zablokowany. Pozostałe kraje to Korea Północna, Iran, Uganda i oczywiście Rosja.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *