Instagram na żywo

Pod koniec 2016 roku Instagram rozpoczął stopniowe wprowadzanie transmisji na żywo. W styczniu live’y zostały wprowadzone globalnie na wszystkich kontach prywatnych i firmowych.

Aby rozpocząć transmisję na żywo, przesuń ekran z lewej do prawej i z menu na dole wybierz „Na żywo”. Potem wystarczy już tylko kliknąć „Rozpocznij transmisję…”. Instagram sprawdzi stan Twojego połączenia z siecią. Jeśli połączenie będzie w porządku, na ekranie Twojego urządzenia mobilnego pojawi się odliczanie – trzy, dwa, jeden i start – jesteś na wizji! Po zakończeniu transmisji otrzymasz informację, ile miałeś widzów.

Instagram powiadomi osoby obserwujące Twoje konto, że prowadzisz transmisję wideo. Maksymalna długość transmisji to 60 minut. W trakcie jej trwania możesz zarządzać komentarzami od widzów lub całkowicie je wyłączyć.

Jednymi z pierwszych aplikacji, które umożliwiały transmitowanie wideo na żywo były Periscope i Meerkat. Funkcjonalność tę udostępnił też Snapchat. Zuckerberg nie lubi zostawać w tyle, dlatego szybko wprowadził ją na Facebooku oraz Instagramie.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na Twitterze
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *