Planowanie postów na Instagramie

Planowanie postów na Instagramie będzie wkrótce możliwe (u niektórych już jest) za pomocą Creator Studio. To oficjalne narzędzie Facebooka, dostępne w zakładce Narzędzia do publikowania oraz pod adresem business.facebook.com/creatorstudio 🗓

Zaplanowane treści możesz opublikować w aktualnościach albo IGTV. Niestety póki co nie będzie możliwości planowania relacji.

W przeciwieństwie do nieoficjalnych aplikacji Creator Studio ma umożliwiać planowanie postów z kilkoma zdjęciami oraz podejrzenie, jak post będzie wyglądał po opublikowaniu.

Aby korzystać z Creator Studio musisz przełączyć konto osobiste na konto firmowe albo konto twórcy (nowość na Instagramie). Możesz to zrobić, przechodząc z ekranu startowego na swoje konto, a następnie wybierając Ustawienia i Konto.

Creator Studio sprawdzisz również między innymi skrzynkę odbiorczą, a także wyniki wszystkich postów i relacji z Facebooka oraz Instagrama. Póki co narzędzie sprawia jednak wrażenie zaprojektowanego bardziej z myślą o twórcach treści wideo.

Zaskoczyło mnie, że Creator Studio nie jest obecnie dostosowane do urządzeń mobilnych. Narzędzie nie jest też dostępne w formie aplikacji. Hello Mark, mamy 2019 rok!

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na Twitterze
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *