Planowanie postów na Instagramie

Planowanie postów na Instagramie będzie wkrótce możliwe (u niektórych już jest) za pomocą Creator Studio. To oficjalne narzędzie Facebooka, dostępne w zakładce Narzędzia do publikowania oraz pod adresem business.facebook.com/creatorstudio 🗓

Zaplanowane treści możesz opublikować w aktualnościach albo IGTV. Niestety póki co nie będzie możliwości planowania relacji.

W przeciwieństwie do nieoficjalnych aplikacji Creator Studio ma umożliwiać planowanie postów z kilkoma zdjęciami oraz podejrzenie, jak post będzie wyglądał po opublikowaniu.

Aby korzystać z Creator Studio musisz przełączyć konto osobiste na konto firmowe albo konto twórcy (nowość na Instagramie). Możesz to zrobić, przechodząc z ekranu startowego na swoje konto, a następnie wybierając Ustawienia i Konto.

Creator Studio sprawdzisz również między innymi skrzynkę odbiorczą, a także wyniki wszystkich postów i relacji z Facebooka oraz Instagrama. Póki co narzędzie sprawia jednak wrażenie zaprojektowanego bardziej z myślą o twórcach treści wideo.

Zaskoczyło mnie, że Creator Studio nie jest obecnie dostosowane do urządzeń mobilnych. Narzędzie nie jest też dostępne w formie aplikacji. Hello Mark, mamy 2019 rok!

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *