Rekordowe zyski Facebooka w 2016 roku

Facebook opublikował wyniki finansowe za 2016 rok. Zuckerberg ma się z czego cieszyć. Jego firma zanotowała 27,64 mld dolarów przychodu, a zysk netto (na czysto) wzrósł z 3,7 mld do 10,2 mld rocznie.

Dlaczego zysk Facebooka cały czas rośnie? 💰

Po pierwsze: rośnie liczba użytkowników 👨👩 Na każdym użytkowniku Facebook zarabia średnio na czysto niecałe 6 dolarów rocznie. W 2016 roku serwisowi przybyło ok. 200 mln użytkowników, co przekłada się na wzrost zysku netto o 1,2 mld dolarów.

Po drugie: rośnie średnia wartość użytkowników 💵 W 2015 roku Facebook na jednym użytkowniku generował średnio rocznie ok. 2,5 dolara zysku netto. W 2016 roku było to już ok. 5,8 dolara. Przy takiej liczbie użytkowników oznacza to gigantyczny wzrost zysku.

Facebook planuje dalej zwiększać przychody m.in. poprzez wprowadzenie reklam wideo emitowanych w trakcie oglądania materiałów.

Coraz bardziej mobile 📱

Z najnowszego raportu Facebooka dowiemy się także, że już 93,5 proc. osób korzysta z niego na urządzeniach mobilnych. Aż 61,7 proc. użytkowników serwisu loguje się do niego tylko i wyłącznie na mobile’u.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *