Rekordowe zyski Facebooka w 2016 roku

Facebook opublikował wyniki finansowe za 2016 rok. Zuckerberg ma się z czego cieszyć. Jego firma zanotowała 27,64 mld dolarów przychodu, a zysk netto (na czysto) wzrósł z 3,7 mld do 10,2 mld rocznie.

Dlaczego zysk Facebooka cały czas rośnie? 💰

Po pierwsze: rośnie liczba użytkowników 👨👩 Na każdym użytkowniku Facebook zarabia średnio na czysto niecałe 6 dolarów rocznie. W 2016 roku serwisowi przybyło ok. 200 mln użytkowników, co przekłada się na wzrost zysku netto o 1,2 mld dolarów.

Po drugie: rośnie średnia wartość użytkowników 💵 W 2015 roku Facebook na jednym użytkowniku generował średnio rocznie ok. 2,5 dolara zysku netto. W 2016 roku było to już ok. 5,8 dolara. Przy takiej liczbie użytkowników oznacza to gigantyczny wzrost zysku.

Facebook planuje dalej zwiększać przychody m.in. poprzez wprowadzenie reklam wideo emitowanych w trakcie oglądania materiałów.

Coraz bardziej mobile 📱

Z najnowszego raportu Facebooka dowiemy się także, że już 93,5 proc. osób korzysta z niego na urządzeniach mobilnych. Aż 61,7 proc. użytkowników serwisu loguje się do niego tylko i wyłącznie na mobile’u.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na Twitterze
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *