SokzBuraka – kontrowersyjna strona na Facebooku

Dawno temu nie mówiono tyle w telewizji o żadnej stronie na Facebooku 😮

W ostatnich tygodnia tvp.info raz po raz uderza w SokzBuraka (obecnie 815 tys. fanów). Ich zdaniem strona finansowana jest przez PO, Koalicję Obywatelską i warszawski ratusz, choć oficjalnie nikt się do tego nie przyznaje.

Strona została założona 12 marca 2014 roku. Kieruje do witryny sokzburaka.co.uk, która przekierowuje pod adres 5d449de4e65af.site123.me. Obecnie nie są z nią połączone żadne reklamy (te w przypadku Koalicji Obywatelskiej są łączone ze stroną PO). SokzBuraka jest zarządzany nie tylko przez osoby lub narzędzia z Polski, ale też z Belgii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Prawicowe media opisują SokzBuraka jako najbardziej hejterski obszar internetu, którego celem jest niszczenie Prawa i Sprawiedliwości. Zarzucają mu również tworzenie fake newsów. Co więcej twierdzą, że założył go piarowiec Mariusz Kozak-Zagozda – zatrudniony w Platformie, a od kwietnia tego roku także w warszawskim ratuszu. On sam zaprzecza.

Kilkanaście podobnych stron antyPiS na Facebooku opisała ostatnio Wirtualna Polska. Łącznie posiadają one prawie 2,5 mln fanów. SokzBuraka jest największą z nich.

Platforma Obywatelska uchyla się od odpowiedzi na pytania o finansowanie powyższych stron. Partia na działania w mediach społecznościowych w ostatnim roku wydała 484 821,61 zł. Umowy były zawierane z osobami fizycznymi nieprowadzącym działalności gospodarczej, więc nie mogą zostać ujawnione.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *