SokzBuraka – kontrowersyjna strona na Facebooku

Dawno temu nie mówiono tyle w telewizji o żadnej stronie na Facebooku 😮

W ostatnich tygodnia tvp.info raz po raz uderza w SokzBuraka (obecnie 815 tys. fanów). Ich zdaniem strona finansowana jest przez PO, Koalicję Obywatelską i warszawski ratusz, choć oficjalnie nikt się do tego nie przyznaje.

Strona została założona 12 marca 2014 roku. Kieruje do witryny sokzburaka.co.uk, która przekierowuje pod adres 5d449de4e65af.site123.me. Obecnie nie są z nią połączone żadne reklamy (te w przypadku Koalicji Obywatelskiej są łączone ze stroną PO). SokzBuraka jest zarządzany nie tylko przez osoby lub narzędzia z Polski, ale też z Belgii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Prawicowe media opisują SokzBuraka jako najbardziej hejterski obszar internetu, którego celem jest niszczenie Prawa i Sprawiedliwości. Zarzucają mu również tworzenie fake newsów. Co więcej twierdzą, że założył go piarowiec Mariusz Kozak-Zagozda – zatrudniony w Platformie, a od kwietnia tego roku także w warszawskim ratuszu. On sam zaprzecza.

Kilkanaście podobnych stron antyPiS na Facebooku opisała ostatnio Wirtualna Polska. Łącznie posiadają one prawie 2,5 mln fanów. SokzBuraka jest największą z nich.

Platforma Obywatelska uchyla się od odpowiedzi na pytania o finansowanie powyższych stron. Partia na działania w mediach społecznościowych w ostatnim roku wydała 484 821,61 zł. Umowy były zawierane z osobami fizycznymi nieprowadzącym działalności gospodarczej, więc nie mogą zostać ujawnione.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na Twitterze
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *