Jarosław Kaczyński stoi obok Andrzeja Dudy, trzyma kota Sylwestra i mówi: "Świetny pomysł z tym Sylwestrem"

Viralowy sylwester z Andrzejem Dudą

Żeby nie było, jestem apolityczny – nikogo nie popieram. Fascynuje mnie jednak potęga mediów społecznościowych. Każdy może na takim Facebooku za darmo stworzyć śmieszkowe wydarzenie, które zaangażuje setki tysiące osób, a jego zasięg będzie liczony w milionach.

Za to kocham social media 💙

Idealnym przykładem owej potęgi jest wydarzenie o nazwie Sylwester z Andrzejem Dudą, które w ostatnich dniach podbija Facebooka. No dobra, ono wręcz masakruje Facebooka!

W chwili pisania tego tekstu, czyli na nieco ponad tydzień przed Sylwestrem, wydarzeniem zainteresowało się już ponad 300 000 użytkowników Facebooka. Udostępniono je aż 63 000 razy. To viral! A uczestników do 31 grudnia może uzbierać się znacznie więcej, bo dynamika wzrostu jest imponująca.

Ludzie do tego stopnia wciągnęli się w zabawę, że powstały kolejne wydarzenia o nazwie „Sylwester z Andrzejem Dudą”. Na przykład to ma aż 150 000 zainteresowanych i udostępniono je ponad 20 tys. razy.

W ciągu kilku dni strona wydarzenia stała się największym polskim agregatorem memów. Nowe treści publikowane są dosłownie co kilka minut. O wydarzeniu pisali już m.in. RMF, Radio Zet, Eska, Antyradio, Telewizja Republika, Fakt, SuperExpress, Dziennik Zachodni, Wprost, Noizz i AntyWeb. Uff… sporo tego jak na bekowe wydarzenie!

O co w tym wszystkim chodzi?

Wirtualna impreza ma rozpocząć się 31 grudnia o godzinie 18.00 i potrwać aż do godziny 11.00 następnego dnia. Miejsce? Oczywiście Pałac Prezydencki.

W opisie wydarzenia przeczytamy: W tym roku będziemy obchodzić mentalnie kolejny sylwester z naszym wspaniałym prezydentem! Dziękujemy, że jest Pan z nami! Posty które mogą urazić będą usuwane, a w przypadku spamu takimi osoby publikujące będą banowane (za obrażanie prezydenta – BAN bez możliwości ponownego powrotu na wydarzenie).

Użytkownicy Facebooka wymyślili zabawę polegającą na podszywaniu się pod znane postacie i odpowiadaniu w ich imieniu na zaproszenie prezydenta Dudy. Przykłady?
Leonidas ze Sparty pyta, „czy znajdzie się 300 miejsc?”
Marek Mostowiak z „M jak Miłość” zaznacza, że „Hanki nie będzie”
Chytra baba z Radomia pyta: „czy to będzie impreza ze szwedzkim stołem?”
Steve Wonder złowróży „czarno widzę tę imprezę”
Bolesław Krzywousty pyta: „czy to impreza na krzywy ryj?”
Arkadiusz Milik obiecuje, że „jakoś wpadnie”
Van Gogh ma nadzieję, że „muza będzie wpadać w ucho”
Polska Policja podkreśla, że „cisza nocna obowiązuje do 22:00”

Społecznościowy prezydent i najseksowniejsze magnesy

Andrzej Duda znany jest ze swojej aktywności w mediach społecznościowych. Zasłynął chociażby nocnym tweetowaniem. Najwięcej treści na Twitterze dodaje między godziną 23 a 2 w nocy! Rzecznik prasowy prezydenta zdradził, że Andrzej Duda po prostu „jest sową”.

Tym razem viralowe wydarzenie nie jest dziełem prezydenta, ani jego biura prasowego. Organizatorem Sylwestra z Andrzejem Dudą jest strona o tajemniczej nazwie… Najseksowniejsze magnesy.

No to przyznawać się!
Kto już dołączył do wydarzenia? 😉

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *