2019 rok w 10 obrazkach

Zgodnie z tradycją w ostatnich dniach grudnia zapraszam Cię na podsumowanie najważniejszych wydarzeń ostatnich 12 miesięcy. Zobacz 10 rysunków, które moim zdaniem najlepiej podsumowują 2019 rok w mediach społecznościowych.

1. TikTok jest hot 🔥

Przez większość miesięcy 2019 roku TikTok był najczęściej pobieraną aplikacją społecznościową w Google Play i App Store. Dziś TikTok ma już ponad 500 mln użytkowników i wskoczył pod tym względem do TOP 10 najpopularniejszych aplikacji społecznościowych na świecie.

2. Instajajko 🥚

Niepozorne zdjęcie jajka 3-krotnie przebiło rekord Instagrama pod względem liczby polubień. Do tej pory post z nim polubiły 54 mln użytkowników. Obecnie konto o nazwie world_record_egg wykorzystywane jest do prowadzenia kampanii społecznej przeciwko niekorzystnemu wpływowi mediów społecznościowych.

3. Facebook odbija się od dna na giełdzie 📈

Po 5 miesiącach ciągłego spadku wartości akcji Facebooka spowodowanego aferą Cambridge Analytica Markowi i spółce udało się przełamać niekorzystny trend. Wpłynęły na to dobre prognozy i wyniki finansowe.

Dzięki Instagram Checkout użytkownicy będą mieli możliwość zrobienia zakupów bez opuszczania aplikacji

4. Testy Instagram Checkout, czyli zakupów na Instagramie 🛒

Instagram testował w Stanach możliwość robienia zakupów bezpośrednio poprzez aplikację. Koszyk, płatność i powiadomienia o zmianie statusu zamówienia/dostarczenia – wszystko poprzez Instagrama. W 2020 roku Instagram Checkout może pójść dalej w świat.

LinkedIn wprowadza 4 nowe reakcje: Gratulacje, Super, Wnikliwie i Interesujące

5. LinkedIn wprowadza reakcje 👏

LinkedIn upodobnił nam się w tym roku do Facebooka, wprowadzając m.in. reakcje, reklamy karuzelowe i naklejki na zdjęcia. Pojawiły się też doniesienia, że pracuje nad własnymi relacjami.

6. Idzie nowe na Facebooku! 🆕

Facebook nie tylko zmienił kolor i logo, ale również: odświeżył emoji, zapowiedział totalną przebudowę layoutu oraz postawienie grup, prywatności i bezpieczeństwa w centrum uwagi.

7. Zapowiedź kryptowaluty Libra 💱

Facebook wraz z kilkudziesięcioma partnerami pracuje nad własną kryptowalutą. Początkowo jej wprowadzenie było planowane na 2020 rok, ale może się ono opóźnić z powodu problemów z regulacjami. Mark przekonuje władze w USA: jeśli nie pozwolicie nam tego zrobić, zrobią to Chińczycy.

8. Planowanie postów na Instagramie 📋

Od tego roku możemy planować posty na Instagramie za pomocą Creator Studio – natywnego narzędzia od Facebooka. Wszyscy mamy nadzieję, że w 2020 roku pojawi się w nim możliwość planowania relacji.

Od września 2019 roku Facebook przeniesie budżety z poziomu zestawów reklam na poziom kampanii

9. Facebook przenosi budżety na poziom kampanii 💵

Od teraz to nie człowiek, a algorytmy mają rozdzielać budżet pomiędzy poszczególne zestawy reklam w kampaniach. Zmiana przyziemna i techniczna, ale pokazuje, w jakim kierunku chce iść Facebook – automatyzacji kampanii reklamowych.

10. Facebook kupuje rewolucyjną technologię CTRL-labs 🧠

To jedno z 5 najdroższych przejęć w historii Facebooka. Zuckerberg zakupił startup, który pracuje nad interfejsem mózg-komputer i umożliwia sterowanie urządzeniami za pomocą myśli. Technologia ma zostać wykorzystana do rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, która jest oczkiem w głowie Marka.

Podobało się? Wróć też do przeglądu:
🔙 2018 roku w 30 obrazkach
🔙 2017 roku w 43 obrazkach
🔙 2016 roku w 26 obrazkach

Jeśli nie chcesz cofać się w czasie, sprawdź przegląd branży social 2019 lub jeden z tegorocznych poradników.

Wpisy poradnikowe opublikowane w 2019 roku:
🔧 Czego nie robić na LinkedInie?
🔧 10 elementów kampanii na Facebooku, które możesz zautomatyzować
🔧 10 ciekawych możliwości strony na Facebooku, z których nie korzystasz
🔧 Bezpieczne sociale
🔧 101 pytań o Facebook Ads
🔧 Źródła wiedzy o mediach społecznościowych
🔧 Supermetrics – mój sposób na raportowanie

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na Twitterze
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *