Bydgoszcz vs. Facebook

bydgoszcz-vs-facebook

Dlaczego Łuczniczka z pomnika, który jest jednym z symboli Bydgoszczy, mierzy w tarczę z logo Facebooka? Ponieważ Bydgoszczanie postanowili zrobić porządek na Facebooku.

Akcja Bydgoszcz to nie Jeleńcz!

W czym problem? Facebookowa strona miejsca Bydgoszcz wskazywała do tej pory Jeleńcz, czyli 200-osobową wieś, znajdującą się 60 km na północ od Bydgoszczy. Tym samym do Jeleńcza zostały przypisane znane bydgoskie obiekty – Opera Nova czy hala Łuczniczka. Pojawiły się nawet podejrzenia, że Facebookiem rządzi Toruń 🙂

Dlatego Urząd Miasta Bydgoszczy w pierwszych dniach października zorganizował akcję masowego zgłaszania błędu. Poniżej post ze szczegółami.

Akcja spodobała się bydgoskim facebookowiczom, o czym świadczy liczba interakcji i pozytywne komentarze. Zainteresowała się nią też lokalna prasa: Gazeta Wyborcza, Gazeta Pomorska i Express Bydgoski. Dzień później tekst na ten temat pojawił się nawet na Onecie.

Po tygodniu trwania akcji, Bydgoszcz przestała być Jeleńczem i dumnie ogłosiła zwycięstwo:

Komentujący zauważyli jednak, że o ile ręczne meldowanie się zostało poprawione, nadal źle działa automatyczna gelokalizacja.

W Bydgoszczy mieszka ponad 350 tys. osób. To ósme największe w Polsce miasto pod względem liczby ludności.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na Twitterze
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *