Jim Carrey rezygnuje z Facebooka

Jim Carrey ostentacyjnie zrzucił facebookową maskę 🎭 Usunął swoje konto na Facebooku i sprzedał akcje serwisu. Poinformował o tym we wtorek na Twitterze.

Dlaczego to zrobił? Facebook zarobił na rosyjskiej akcji propagandowej w czasie wyborów prezydenckich, w których wygrał Donald Trump i do tej pory serwis nie zrobił nic, by zapobiec podobnym działaniom w przyszłości – tłumaczy Carrey. W dodatku komik zachęca do sprzedaży akcji Facebooka innych inwestorów, którym „leży na sercu nasza przyszłość”.

Chodzi o słynną sprawę rozsiewania fake newsów w ramach rosyjskiej akcji dezinformacyjnej. Rysowałem i pisałem o niej tutaj. Gdy w 2017 roku wybuchała związana z tym afera, Zuckerbergowi grożono nawet Kongresem. Za oceanem obcokrajowcy mają bowiem zakaz wydawania środków pieniężnych w związku z kampaniami politycznymi i wyborami na poziomie federalnym. Dlatego pół roku temu przejęty Mark obiecywał zwiększenie restrykcji dotyczących zamieszczania reklam politycznych.

Zdaniem Carrey’a niewiele jednak zmieniło się od tamtego czasu.

Warto podkreślić, że w czasie kampanii wyborczej w 2016 roku aktor mocno atakował Trumpa, m.in. publikując na Twitterze plakat z filmu „Głupi i głupszy” z podobizną przyszłego prezydenta 🇺🇸

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *