Facebook się zaokrąglił

W tym roku spore zmiany w swoim wyglądzie wprowadziły już 2 serwisy społecznościowe – LinkedIn i Twitter. LinkedIn zmienił cały layout. Twitter zaokrąglił wszystko, co można było.

Old Twitter vs. new Twitter

Stopniowo zaokrągla nam się również Facebook. Zarówno w wersji desktopowej, jak i w aplikacji. Tradycyjnie zmiany wprowadzane są stopniowo, nie od razu dla wszystkich użytkowników. Kolej na mnie przyszła w tym tygodniu. Wszystko wygląda teraz tak…

Zdjęcia profilowe (zarówno użytkowników, jak i stron) są teraz okrągłe w kanałach aktualności. To zmiana na plus dla tych, którzy mają logo na bazie koła (np. Volkswagen) i na minus dla tych z kwadratowym (np. Orange). Jeśli zaliczasz się do tych drugich, to sprawdź, czy nie jest ono teraz przycięte (jak np. logo Rysuję fejsbuki).

Istotna zmiana dotknęła też pole tekstowe na komentarz. Teraz, jak widać na powyższym screenie, jest ono bardzo messengerowe.

Modyfikacji uległ także wygląd większości ikon. One również zostały bardziej zaokrąglone, a do tego odchudzone. Najwyraźniej widać to w aplikacji.

Ten sam pasek w czasach przedpotopowych, czyli przedstoriesowych (jakieś pół roku temu) wyglądał tak…

Zmienił się również kolor i kształt buttonów oraz ikon w aplikacji. Kiedyś były one w kolorze paska Facebooka albo ciemnoszare. Teraz są w kolorze bardzo zbliżonym (choć nie identycznym) do barw Messengera.

A tak to samo wyglądało kilka tygodni temu.

Zaokrąglanie to jednak nie wszystko! Ewolucji ulega niebieski odcień Facebooka. W lutym tego roku zrobiłem rysunek o tym, że Mark i spółka testują nowy, jaśniejszy pasek u góry.

Wówczas miałem go tylko przez kilka dni. Teraz najprawdopodobniej został on już wprowadzony na stałe.

Facebook z wszechobecnymi krągłościami idzie zatem w tym samym kierunku, co wszyscy. Za niedługo ciężko będzie po screenie poznać, z jakiego serwisu społecznościowego on pochodzi, ponieważ wszystkie będą wyglądały tak samo 😉

Jak podobają Wam się te zmiany na Facebooku?

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku
Ten wpis został skomentowany 1 raz
  1. Świetne rysunki 😛 Szczególnie pierwszy. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, po co fejs się zaokrąglił – czy to wpływa na komfort użytkowania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *