R.I.P. Facebook Power Editor

W 2011 roku Facebook udostępnił Power Editor, czyli nieco bardziej zaawansowane narzędzie do zarządzania kampaniami płatnymi niż standardowy Menadżer reklam (ang. Ads Manager). Nowe narzędzie ułatwiało przede wszystkim hurtowe wprowadzanie zmian w kampaniach. Często nowości pojawiały się w nim wcześniej niż w standardowym Menadżerze.

1 marca 2018 roku Power Editor został uśmiercony w Polsce. Wchłonął go Menadżer reklam. Facebook poinformował mnie o tym mailowo. Miło z jego strony.

Facebook już dawno zapowiedział rezygnację z Power Editora. W innych krajach wycofał go nawet wcześniej niż w Polsce. Zresztą ostatnie zmiany w interfejsie Menadżera reklam stopniowo upodabniały go do Power Editora. Kiedyś narzędzia te wyglądały zupełnie inaczej, przed ich połączeniem – niemal identycznie.

Co się zmieniło?

Główna nowość dotyczy sposobu pracy. Do tej pory zmiany dokonane w Menadżerze reklam wprowadzane były w czasie rzeczywistym. Zmiany w Power Editorze NIE dokonywały się w czasie rzeczywistym, trzeba je było dopiero opublikować. Eksport zmian trwał zwykle kilka sekund. Przy ich dużej liczbie potrafił jednak przeciągnąć się do kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu sekund. Było to i tak praktyczniejsze niż dokonywanie wielu zmian w Menadżerze reklam, w którym też trzeba było odczekać chwilę po wprowadzeniu nawet drobnych modyfikacji.

Od teraz zmiany w Menadżerze reklam także nie są dokonywane w czasie rzeczywistym i trzeba je dopiero opublikować. Aby to zrobić, wystarczy wybrać Przejrzyj i opublikuj w prawym górnym rogu ekranu. Bardzo ważne, żebyś o tym pamiętał, ponieważ w przeciwnym razie – Twoje zmiany nie wejdą w życie!

Zmiany możesz też opublikować za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl + R. Po wprowadzeniu wielu modyfikacji (np. w nazwie, budżecie albo harmonogramie zestawu reklam), wystarczy wcisnąć Enter, aby zmiany zostały automatycznie opublikowane. Jednocześnie możesz eksportować wiele zmian.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *