Promowanie postów na Instagramie

Facebook obsypuje pieniędzmi swoje dziecko, czyli Instagram. Robi to w nadziei, że w przyszłości to dziecko zapewni mu spokojną starość.

Lada dzień w facebookowym Menedżerze reklam ma pojawić się opcja sponsorowania postów z Instagrama. W tej chwili, ustawiając przez Menedżera płatną promocję postów, posty do promowania można wybierać tylko spośród tych opublikowanych na Facebooku.

Posty z Instagrama też oczywiście można było promować, ale z poziomu aplikacji, za pomocą niebieskiego przycisku Promuj. Posty promowane w ten sposób pojawiały się później w Menedżerze reklam, na koncie reklamowym połączonym z kontem na Instagramie. Każdy kolejny post w formie oddzielnej kampanii na koncie reklamowym. Było to jednak mało praktyczne rozwiązanie.

Dlatego zmiana wydawała się tylko kwestią czasu. Facebook od kilku lat kontynuuje politykę spinania ze sobą swoich sztandarowych produktów: Facebooka, Messengera i Instagrama.

W kuluarach słychać też o chęci włączenia WhatsAppa do facebookowego systemu reklamowego. Kupując WhatsAppa w 2014 roku, Facebook wprowadził w błąd Komisję Europejską, która zgodziła się na ten ruch tylko pod warunkiem niełączenia danych użytkowników Facebooka i WhatsAppa. Facebook już to jednak zrobił i w maju 2017 roku został ukarany grzywną w wysokości 110 milionów euro.

PS Po przeczytaniu tego wpisu napisała do mnie Martyna Borowik z agencji Social Lama i przesłała screena z konta reklamowego klienta, na którym można już promować instagramowe posty bezpośrednio z poziomu Menedżera reklam. Dzięki Martyna! 🙂

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku
Ten wpis został skomentowany 5 razy
 1. A ja mam pytanie, jak utworzyć post sponsorowany a instargamie składający się z kilku zdjęć?
  Zdobędę tutaj taką informację?
  wyświetla się post sponsorowany i w bok można przesuwać zdjęcia i jest informacja odwiedź profil lu odwiedź witrynę.

  Pozdrawiam

  ANIA

 2. a ja mam taki problem, że po kliknięciu na instagramie przycisku 'Promuj’ wyskakuje mi informacja, że instagram musi być połączony z facebookiem, wchodząc w ustawienia na Instagramie, w powiazanych kontach wyswietla się odpowiednia strona na facebooku, na Facebooku również przyłączyłam konto z Instagrama, a problem nadal się pojawia ;/ Czy mogłabym prosić o pomoc?

  1. Nie prościej odpalić Menadżera reklam, stworzyć kampanię na Aktywność: promocja postów, a następnie w umiejscowieniach zaznaczyć tylko Instagram? Ja tak robię i to jest lepsze rozwiązanie, bo pomaga utrzymać porządek na koncie reklamowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *