Rysunkowy Yuri Drbanet z dymkiem w kształcie logo agencji Lubię to - linked by Isobar, przerobionym na dymek z napisem: "już nie lubię tego"

Yuri Drabent odchodzi z branży

yuri-drabent

Wykorzystał swój czas, rozwalił system, a teraz odchodzi z branży reklamowej. Yuri Drabent to jedna z osób, które stworzyły polski rynek mediów społecznościowych.

W 2010 roku został współzałożycielem jednej z pierwszych w Polsce agencji social media – Lubię to. Obsypywana nagrodami agencja szybko stała się największym graczem na polskim rynku. Połączyła się z graczem nr 2, czyli grupą Socializer. W 2014 roku Socializer został kupiony przez globalny holding reklamowy Aegis Media za 26,3 mln zł. Ostatnio Yuri pełnił funkcję dyrektora kreatywnego w agencji Isobar Polska, należącej do Dentsu Aegis Network Polska. Facebookowy profil Drabenta obserwuje blisko 30 tys. użytkowników.

Zainteresowanym polecam wywiad z Yurim. W ciekawy sposób opowiada w nim o swoich początkach w branży.

Dlaczego odchodzi? Wyjaśnia w swoim pożegnalnym poście:
Odpowiedź tyleż prosta, co uczciwa – praca przestała sprawiać mi frajdę. Spojrzałem w głąb siebie jakiś czas temu i nie było tam jakiegoś dzikiego ognia do tego, co robię, a jak nie ma dzikiego ognia i nie jarasz się tym, co robisz na co dzień, odpowiedź jest prosta. Uciekać, szukać się gdzie indziej. (…) Znikam z reklamy – czas na następną przygodę. Pojawię się za jakiś czas – stay tuned.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *