Liczba użytkowników kanałów social media (Facebook - 2196 mln; YouTube - 1900 mln; WhatsApp - 1500 mln; Messenger - 1300 mln; Instagram - 1000 mln; Twitter- 336 mln; Reddit - 330 mln; Skype - 300 mln; LinkedIn - 294 mln; Skype - 255 mln)

Przegląd kanałów social 2018-07

Serwis Statista.com zaktualizował dane dotyczące liczby użytkowników najpopularniejszych kanałów społecznościowych. Dlatego i ja uaktualniam mój rysunek z kredkami.

Na czele bez zmian, ale do Facebooka (+1% w stosunku do danych ze stycznia 2018) wyraźnie zbliżył się YouTube (+27%). W ciągu ostatniego półrocza sporo nowych użytkowników zyskał również WhatsApp (+15%) i Instagram (+25%). Procentowo najwięcej urósł Reddit (+32%). Całkiem niezłym wzrostem może też pochwalić się LinkedIn (+13%). Pozostali nie urośli wcale albo maksymalnie o kilka procent.

W najnowszym zestawieniu brakuje Tumblr (prawdopodobnie z powodu braku aktualnych danych). W poprzednim notowaniu serwis do mikroblogowania plasował się bardzo wysoko, bo tuż za Instagramem.

Na obrazku ponownie pominąłem serwisy, aplikacje i komunikatory z Chin 🇨🇳 WeChatQQ,QzoneSina WeiboBaidu Tieba. Poza ostatnim wszystkie znalazłby się w światowym TOP 10.

Pinterest i Telegram mają po ok. 200 mln użytkowników, czyli mniej niż ostatni na wykresie Snapchat.

PS krach Facebooka na giełdzie

Ostatnie rekordowe załamanie cen akcji Facebooka na giełdzie pokazuje, że liczba użytkowników ma znaczenie dla inwestorów. Według prognoz tempo wzrostu serwisu ma powoli wyhamowywać. Pewnie w Twojej głowie zrodziło się pytanie: czy Facebook może w ogóle może jeszcze rosnąć? Tak. Na świecie dostęp do internetu mają już 4 mld ludzi.

Wzrost przychodów i utrzymanie dotychczasowych użytkowników przy coraz mniejszym napływie nowych + efektywniejsza monetyzacja Instagrama, Messengera i WhatsAppa – to główne wyzwania, przed jakim stanie Zuckerberg w najbliższych latach.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku
Ten wpis został skomentowany 1 raz
  1. Im więcej będzie cenzury na Facebooku tym gorzej i tym prędzej te notowania na giełdzie będą najpewniej spadać, bo na użytkowników są nakładane coraz większe ograniczenia. Do tego coraz większy zalew różnych postów sponsorowanych. Rozumiem, że z czegoś pieniądze muszą płynąć na tak ogromny serwis, ale mimo wszystko wolałbym jakiś abonament, premium, czy cokolwiek np. 20 zł na miesiąc, ale za to być wolnym od jakichkolwiek reklam na tym portalu i jakiejkolwiek cenzury, chociaż w tym wypadku jej brak powinien być dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *