Rysunek pokazujący, że dzięki Insight Tagowi LinkedIn jest w stanie monitorować, co użytkownicy robią na Twojej stronie www

PORADNIK: LinkedIn Insight Tag

Rysunek pokazujący, że dzięki Insight Tagowi LinkedIn jest w stanie monitorować, co użytkownicy robią na Twojej stronie www

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić po założeniu konta reklamowego na LinkedInie jest zainstalowanie Insight Taga w Twojej witrynie.

Insight Tag to odpowiednik piksela Facebooka, czyli fragment kodu JavaScript, który umożliwia połączenie Twojej strony www z LinkedInem. Znajdziesz go na swoim koncie reklamowym w zakładce Aktywa konta.

Zakładka "Insight Tag" w Menedżerze kampanii na LinkedIn

Kod możesz zainstalować ręcznie albo za pomocą np. Google Tag Managera (zdecydowanie lepsza opcja).

Budowa LinkedIn Insight Taga i 3 sposoby jego instalacji:
- samodzielna instalacja,
- instalacja przy pomocy dewelopera,
- instalacja przy pomocy menedżera taga.

Po zainstalowaniu Insight Tag zaczyna zbierać informacje, którzy użytkowcy LinkedIna odwiedzają Twoją stronę www. Dzięki temu możesz potem utworzyć grupę odbiorców na podstawie danych z witryny i wykorzystać ją w kampanii płatnej (remarketing).

Grupę tę będziesz mógł również zbadać w zakładce Dane demograficzne witryny.

Dane demograficzne użytkowników witryny w Menedżerze reklam na LinkedInie

W zakładce tej dzieje się prawdziwa magia!

Możesz w niej przykładowo sprawdzić, z jakich firm użytkownicy wygenerowali najwięcej wyświetleń Twojej strony. Co więcej, możesz ustawić nawet 1-dniowy okres, dzięki czemu dowiesz się, z jakich firm odwiedzały Cię wczoraj osoby. Na przykład 10 lutego członkowie LinkedIna wyświetlili witrynę rysujefejsbuki.pl 70 razy, z czego większość wyświetleń została wygenerowana przez pracowników: Studio Kreacja, Rysuję fejsbuki (to ja), Novem, Ekstraklasa S.A. oraz Sky is the limit Group. Skąd to wiem? Z danych poniżej.

Screen pokazujący w Menedżerze firmy na LinkedInie, w jakich firmach pracują odwiedzający witrynę rysujefejsbuki.pl

W analogiczny sposób możesz sprawdzić aż 9 wymiarów demograficznych:
🔍 obowiązki służbowe,
🔍 stanowisko,
🔍 firmę,
🔍 branżę firmy,
🔍 poziom w hierarchii,
🔍 wielkość firmy,
🔍 lokalizację,
🔍 kraj/region,
🔍 okręg.

Przeglądając poszczególne wymiary zdobędziesz wiedzę, której nie da Ci ani Google Analytics, ani nawet Facebook. Wiedza ta może okazać się bezcenna w kontekście planowania działań w sektorze B2B.

Pamiętaj, że dane te są dostępne od momentu zainstalowania Insight Taga (dlatego powinieneś od tego zacząć konfigurację konta reklamowego) i tylko wtedy, jeśli Twoją witrynę odwiedzi co najmniej 300 członków LinkedIna. To powoduje, że mogą się one zbierać nawet kilka dni lub dłużej.

Do pewnego czasu na podobnej zasadzie działał piksel Facebooka. W Audience Insights (Statystykach grup odbiorców) można było sprawdzać dowolne grupy niestandardowych odbiorców, także te utworzone na bazie danych z piksela, czyli np. kupujących w Twojej witrynie. Niestety od 2-3 lat opcja ta jest niedostępna.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *