Jim Carrey rezygnuje z Facebooka

Podziel się tym wpisem z innymi!

Jim Carrey ostentacyjnie zrzucił facebookową maskę 🎭 Usunął swoje konto na Facebooku i sprzedał akcje serwisu. Poinformował o tym we wtorek na Twitterze.

Dlaczego to zrobił? Facebook zarobił na rosyjskiej akcji propagandowej w czasie wyborów prezydenckich, w których wygrał Donald Trump i do tej pory serwis nie zrobił nic, by zapobiec podobnym działaniom w przyszłości – tłumaczy Carrey. W dodatku komik zachęca do sprzedaży akcji Facebooka innych inwestorów, którym “leży na sercu nasza przyszłość”.

Chodzi o słynną sprawę rozsiewania fake newsów w ramach rosyjskiej akcji dezinformacyjnej. Rysowałem i pisałem o niej tutaj. Gdy w 2017 roku wybuchała związana z tym afera, Zuckerbergowi grożono nawet Kongresem. Za oceanem obcokrajowcy mają bowiem zakaz wydawania środków pieniężnych w związku z kampaniami politycznymi i wyborami na poziomie federalnym. Dlatego pół roku temu przejęty Mark obiecywał zwiększenie restrykcji dotyczących zamieszczania reklam politycznych.

Zdaniem Carrey’a niewiele jednak zmieniło się od tamtego czasu.

Warto podkreślić, że w czasie kampanii wyborczej w 2016 roku aktor mocno atakował Trumpa, m.in. publikując na Twitterze plakat z filmu “Głupi i głupszy” z podobizną przyszłego prezydenta 🇺🇸

 

Jestem też na
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Twitterze
Rysuję fejsbuki na Instagramie

Dodaj komentarz


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *