Wróżenie z profilu na Facebooku

Na przełomie marca i kwietnia zorganizowałem mój pierwszy konkurs. Był to konkurs z okazji przekonania 5.000 użytkowników Facebooka do polubienia strony Rysuję fejsbuki. Może to wydawać Wam się słabym celem, ale taki właśnie miałem niecały rok temu, startując z moim projektem 😉

Konkurs zorganizowałem razem z księgarnią Onepress, która była sponsorem nagród, czyli książek „Ty w social mediach. Podręcznik budowania marki osobistej dla każdego”.

W mojej zabawie wzięło udział 17 uczestników. 5 z nich otrzymało książki za moim zdaniem najciekawsze pomysły. Zebrałem je poniżej.

Zgodnie z obietnicą, zrealizowałem pomysł, który wydał mi się najciekawszy. Anna Giszczak zaproponowała rysunek przedstawiający wizytę u wróżki, która wróży nie tylko z kart, ale też z profilu na Facebooku.

Propozycja wydała mi się bardzo pomysłowa. Postanowiłem jedynie zamienić standardową talię kart na talię do tarota. Myślę, że rysunek fajnie oddaje to, że na Facebooku mamy możliwość dzielenia się bardzo szczegółowymi informacjami na temat naszego życia. Od nas zależy, kto co będzie widział. Bardzo często zdarzają się jednak przypadki, w których ktoś odkrywa wszystkie karty, a potem dziwi się, skąd inni wiedzą tyle na jego temat, bo nie zdawał sobie sprawy z dostępności wprowadzanych przez siebie danych.

Dlatego co jakiś czas warto skorzystać z opcji „Wyświetl jako…” i sprawdzić, jak nasz profil widzą użytkownicy, którzy nie są naszymi znajomymi.

Anno, jeszcze raz dzięki za pomysł! Jest naprawdę dobry i cieszę się, że mogłem go zrealizować 🙂

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na Twitterze
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *