Mówi majster, że lepsze zrobione niż perfekcyjne? W Facebooku tak mówią...

Kultura organizacyjna Facebooka

Lepiej zrobione niż perfekcyjne to jedno z ulubionych powiedzeń Marka Zuckerberga, a zarazem dobra rada dla każdego perfekcjonisty.

Mark już dawno dostrzegł, że chcąc uczynić coś perfekcyjnym, często pracujemy nad tym w nieskończoność. „Nie obawiaj się perfekcji, i tak nigdy jej nie osiągniesz” – to z kolei słowa Salvadora Dalego. Prawdziwy perfekcjonista nigdy nie stwierdzi, że coś jest już perfekcyjne, więc może przejść do kolejnego projektu. Zdaniem Zucka lepiej coś zrobić, by nie dać się wyprzedzić konkurencji, a dopiero potem to udoskonalać.

Inne ulubione slogany założyciela Facebooka to:
💬 Leć szybko i psuj wszystko,
💬 Nie trać celu z oczu i stale wypuszczaj coś nowego,
💬 Przeszliśmy dopiero ułamek drogi.

To hasła, które pojawią się na plakatach i naklejkach w siedzibie Facebooka. Doskonale oddają kulturę organizacyjną zbudowaną na ekspansji, hackatonach, swobodzie w działaniu i idei zmiany świata na bardziej otwarty. Zuck określa kulturę Facebooka jako kulturę hackerską. Samo słowo „hacker” może się źle kojarzyć. Dla niego to jednak ktoś, kto wytrwale szuka sposobu na obejście zastanego stanu rzeczy.

Sam Mark stara się na co dzień udowadniać, że nie są to puste slogany. Jeszcze kilka lat temu potrafił przyjść do biura i widząc, że wszystkie miejsca siedzące są zajęte, położyć się na dywanie i klekocząc klapkami, pracować na swoim białym iBooku.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *