Od lewej: Dagmara Pakulska, Jakub Biel, Tomasz Brusik, Mateusz Czech, Łukasz Mędrysa

Młode wilki marketingu

Widziałem już wiele zestawień osób zajmujących się e-marketingiem, które warto śledzić. Zwykle powtarzają się te same nazwiska. I słusznie, bo każdy w naszej branży powinien wiedzieć, kim są Michał Sadowski, Paweł Tkaczyk, Jacek Kotarbiński, Maciek Budzich, Jakub Prószyński, Yuri Drabent czy Monika Czaplicka. To starzy wyjadacze, którzy w branży są od lat. Spora część z nich ma już na swoim koncie co najmniej jedną książkę.

Postanowiłem podejść do sprawy nieco inaczej i stworzyć subiektywne minizestawienie młodych wilków marketingu, których poczynania również warto obserwować. A jest co śledzić, ponieważ głównym kryterium było posiadanie własnego medium – branżowego fanpage’a albo bloga, który z ręką na sercu mogę polecić. Nie są to więc wszystkie fanpage’e/blogi o marketingu, prowadzone przez młode osoby. Jeszcze raz podkreślam – wybór jest całkowicie subiektywny.

Dagmara Pakulska
Niby-Prasówka

Dagmara prowadzi szkolenia z Twittera i LinkedIn dla Sprawnego.Marketingu. Jest autorką Niby-Prasówki, czyli fanpage’a z przeglądem najważniejszych wydarzeń w e-marketingu.

Jakub Biel
x-kom

Jakub odpowiada dziś za PR i komunikację sklepu x-kom. Wcześniej był związany z Solgazem, polskim producentem sprzętu AGD. Choć ze zmiennym szczęściem, to kiedyś odważnie działał na Wykopie. Co prawda rok temu zawiesił aktywność Instytutu Medialnego, ale Kubę umieszczam w moim zestawieniu za jego real-time marketing. Z tego powodu warto było obserwować profile Solgazu, nawet jeśli nie urządzaliście kuchni.

Ja 😉
Rysuję fejsbuki

Na co dzień pracuję jako ekspert social media i rysownik. Od 2016 roku rozwijam blog Rysuję fejsbuki, na którym piszę i rysuję o mediach społecznościowych.

Mateusz Czech
Mateusz Czech – blog osobisty

Mateusz pracuje w Brand24. Powoli wyrasta na jednego z głównych ekspertów od botów na Messengerze. Na jego blogu dowiecie się m.in. jak stworzyć pierwszego bota.

Łukasz Mędrysa
Advertising is exciting

Łukasz prowadzi fanpage i blog, na którym prezentuje najciekawsze kreacje reklamowe. Głównie są to spoty, choć nie tylko.

Dodalibyście kogoś od siebie? 🐺

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *