Weryfikacja strony lub profilu na Facebooku

O jej zdobyciu marzą wszyscy admini stron na Facebooku. Niektórym wręcz śni się po nocach. Gdy już ją mają, nie mogą od niej oderwać oczu. WERYFIKACJA NA FACEBOOKU!

O tym, że profil jest zweryfikowany (lub też oficjalny), świadczy niebieskie kółeczko z białym ptaszkiem przy nazwie strony lub profilu.

Nie w naszym regionie, ale czy na pewno?

Obecnie szukając informacji na ten temat w pomocy Facebooka, znajdujemy dyskryminującą nasz region informację.

Pomyślałem sobie: jak to możliwe, skoro znam zweryfikowane (co prawda niebieskim oznaczeniem) polskie strony i profile. Poniżej przykład zweryfikowanej strony FastTony.es oraz zweryfikowanego profilu Michała Sadowskiego, CEO Brand24.

Może przez formularz?

W pierwszej kolejności postanowiłem znaleźć w sieci formularz zgłaszający stronę do weryfikacji. Nie było to trudne. Wystarczyło wpisać w Google „facebook verification page form” i sprawdzić kilka pierwszych wyników. Wtedy natknąłem się na coś takiego.

Formularz wydawał się zaskakująco łatwo rozwiązywać mój problem. Wybrałem, czy chcę zweryfikować stronę czy profil. Potem wskazałem adres witryny internetowej i na koniec przesłałem skan mojego dowodu osobistego. Poszło! Postanowiłem tak zweryfikować 2 strony, których jestem adminem, w tym Rysuję fejsbuki.

Efekt? Od 6 lipca (czyli pół roku) moja prośba ma status OTWARTE. 24 sierpnia wysłałem nawet przypomnienie. Nie ma na to szans – stwierdziłem. I wysłałem maila bezpośrednio do Facebooka…

Żarty się skończyły, piszę do Facebooka!

Do Facebooka można napisać, korzystając z Menedżera Firmy (ang. Business Manager). Zwykle na wysłaną w ten sposób wiadomość otrzymuje się odpowiedź w ciągu 24 godzin. Czasem Facebook dzwoni nawet na podany przez nas numer telefonu.

Napisałem, że jestem polskim rysownikiem, który prowadzi bloga oraz stronę na Facebooku o nazwie Rysuję fejsbuki i chciałbym ją zweryfikować. Dodałem też, że mimo informacji, iż weryfikacje nie są prowadzone w moim regionie, znam wiele zweryfikowanych polskich stron. Poniżej odpowiedź, jaką otrzymałem od Facebooka.

Przedstawiciel Facebooka pisze w niej, że Facebook nie weryfikuje już stron, przyznając im niebieskich odznak. Niebieskie odznaki zostały jednak przy tych stronach, które wcześniej ją zdobyły. Nieprawda! Znam polskie strony, które zdobyły taką weryfikację we wrześniu tego roku, czyli po wysłaniu mojej prośby.

Dalej czytam, że jeśli w przyszłości chcę mieć możliwość zweryfikowania mojej strony, to muszę zmienić jej kategorię z Ludzie na Lokalne firmy. Wówczas, gdy już w moim regionie zostanie wznowiona weryfikacja, będę mógł się o nią ubiegać. Jako blog nie mam takiej możliwości.

Na koniec rada, która bardzo mi się podoba. Aby utwierdzić moich fanów w przekonaniu, że strona Rysuję fejsbuki to mój oficjalny fanpage, powinienem publikować dużo postów w formie zaciągniętych linków kierujących do mojej witryny. Pff… jakby nieoficjalna strona o nazwie Rysuję fejsbuki tego nie mogła!

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku
Ten wpis został skomentowany 8 razy
  1. A szary znaczek już można? Bo jak tworzymy nowe miejsce, to można je zweryfikować na podstawie dokumentów, albo telefonu zwrotnego. To zwykłej strony na przykład amatorskiego klubu sportowego nie mżna?

      1. A na jaki rodzaj strony zmienić fanpage amatorskiego klubu. Aby to otrzymać. Bo kwestia tego, że jako Administrator nie widać mnie tamże, gdyż wcześniej facebook wołał o jakąś weryfikację, ale to nie jest to samo co szary znaczek, tym bardziej gdy jako Administartor widniałem jako zarządca nowej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *