Przed i po - instrukcja dodania sekcji sklep na Facebooku, w rogu przeszczęśliwy specjalista ds. e-commerce

Sekcja sklep na Facebooku

sekcja-sklep

Facebook wprowadza rewolucyjną funkcję dla e-commerce! Jest nią sekcja o nazwie Sklep. Choć są to dopiero testy, można ją już dodać do większości polskich profili.

Jak włączyć sekcję Sklep na Facebooku?

Aby ją włączyć, wystarczy wejść na swój fanpage i z menu po lewej stronie wybrać „Dodaj sekcję Sklep” (zob. grafikę u góry). Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Facebooka.

Co daje sekcja Sklep?

W sekcji Sklep możesz dodawać poszczególne produkty ze swojego sklepu. Póki co trzeba to robić ręcznie, ale podejrzewam, że za jakiś czas pojawi się możliwość zaciągnięcia ich z pliku produktowego.

Nowa sekcja wyświetla się nie tylko po lewej stronie fanpage’a, ale też nad wszystkimi postami – tutaj przykład. Ciekawą opcją jest też możliwość subskrypcji. Dzięki niej użytkownik otrzyma powiadomienie, gdy dodasz do sklepu nowe produkty.

Nowe możliwości e-commerce na Facebooku

To dopiero przygotowanie gruntu pod prawdziwą rewolucję w sektorze e-commerce. Będzie nią możliwość łatwego domykania transakcji bez wychodzenia z Facebooka. W tej chwili, aby dokonać zakupu, nadal trzeba przejść do zewnętrznej witryny. Lada dzień obok buttonu „Zapłać w witrynie” może jednak pojawić się opcja „Zapłać przez Facebooka”, która będzie umożliwiała dokonanie zakupu bez opuszczania niebieskiego serwisu. Tego typu sposób płatności Facebook opisał już nawet w swojej pomocy. Aby móc kupować bez wychodzenia z Facebooka, wystarczy podpiąć kartę kredytową lub debetową Visa, Mastercard, American Express albo Discover.

Sekcja Sklep to nie jedyne nowe rozwiązanie, ułatwiające handel online. W tym samym czasie Facebook wprowadził możliwość oznaczania produktów na zdjęciach i filmach. Produkty oznacza się tak samo jak ludzi. Wcześniej trzeba jednak dodać dany produkt w sekcji Sklep albo załadować plik produktowy do systemu Facebooka. Automatycznie zaciąga się z niego cena i nazwa produktu. Oznaczone produkty wyświetlają się pod zdjęciem lub filmem w formie minikaruzeli.

Kolejną rewolucyjną zmianą ma być wprowadzenie Marketplace. W tym przypadku mówi się o początku 2017 roku. Dzięki tej funkcji każdy będzie mógł wystawić na sprzedaż dowolny produkt – tak jak teraz robimy to na Allegro czy OLX.

Zobacz krótkie wideo o Marketplace!

Jak oceniacie sekcję Sklep? Korzystacie z niej już? 🙂

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na Twitterze
Rysuję fejsbuki na TikToku
Ten wpis został skomentowany 12 razy
 1. Czy można zrobić tak aby facebook był tylko witryną przenoszącą nas do portali takich jak np siepomaga i tam dokonać płatności ? czy w tym wypadku facebook pobiera jakieś płatności ?

  1. Jeśli chcesz to zrobić w sekcji sklep, to wydaje mi się, że będzie to niezgodne z jej regulaminem, który trzeba zaakceptować przy zakładaniu sklepu. Jeśli chcesz promować akcje charytatywne na Facebooku, to koniecznie zajrzyj tutaj: https://www.facebook.com/help/224906417682965 Z tego co wiem, to z opcji zbierania datków korzystały już polskie organizacje, więc warto pisać do Facebooka. Chyba to była Szlachetna Paczka 🙂

 2. A ja mam taki problem, że cały czas nie pojawia mi się opcja Zapłać w witrynie. Mogę dodać produkt, ale bez tej opcji, co jest bardzo problematyczne. Jak to włączyć?

  1. Lena, przy tworzeniu sklepu w okienku „Wybierz metodę płatności” musiałaś zostawić opcję domyślnie zaznaczoną, czyli „Wiadomość dotycząca kupna”. Jeśli chcesz, żeby przy produktach pojawił się przycisk „Zapłać w witrynie”, to musisz wybrać „Płatność w innej witrynie”. Niestety nie da się tego zmienić już po założeniu sklepu. Dlatego musisz usunąć obecny sklep i założyć go od nowa.

   1. Witam , wszędzie szukam pomocy ale nie mogę jej uzyskać… Może Pani mi pomoże, jak usunąć sklep z Fb? chciałabym założyć od nowa.. Próbowałam już USTAWIENIA-OGÓLNE-USUŃ STRONĘ i nie mam tutaj propozycji USUŃ SKLEP a strony nie chcę usuwac…

    1. Pani? Zarządzanie sklepem zostało przeniesione do Menedżera sprzedaży. Polecam korzystać z Menedżera firmy, w którym bez problemu znajdzie Pani Menedżera sprzedaży (to jedna z zakładek Menedżera firmy).

     1. Dzień dobry, Panie Tomaszu, czy mógłby dopełnić Pan swoją odpowiedź. Mam ten sam problem jak DORIS3003. Potrzebuję pomocy w zakresie usunięcia sklepu, by móc utworzyć go od nowa, by podpiąć go pod witrynę. Niestetu nie potrafię zlokalizować opcji usunięcia sklepu w menadżerze. P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *