Przed i po - instrukcja dodania sekcji sklep na Facebooku, w rogu przeszczęśliwy specjalista ds. e-commerce

Sekcja sklep na Facebooku

sekcja-sklep

Facebook wprowadza rewolucyjną funkcję dla e-commerce! Jest nią sekcja o nazwie Sklep. Choć są to dopiero testy, można ją już dodać do większości polskich profili.

Jak włączyć sekcję Sklep na Facebooku?

Aby ją włączyć, wystarczy wejść na swój fanpage i z menu po lewej stronie wybrać „Dodaj sekcję Sklep” (zob. grafikę u góry). Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Facebooka.

Co daje sekcja Sklep?

W sekcji Sklep możesz dodawać poszczególne produkty ze swojego sklepu. Póki co trzeba to robić ręcznie, ale podejrzewam, że za jakiś czas pojawi się możliwość zaciągnięcia ich z pliku produktowego.

Nowa sekcja wyświetla się nie tylko po lewej stronie fanpage’a, ale też nad wszystkimi postami – tutaj przykład. Ciekawą opcją jest też możliwość subskrypcji. Dzięki niej użytkownik otrzyma powiadomienie, gdy dodasz do sklepu nowe produkty.

Nowe możliwości e-commerce na Facebooku

To dopiero przygotowanie gruntu pod prawdziwą rewolucję w sektorze e-commerce. Będzie nią możliwość łatwego domykania transakcji bez wychodzenia z Facebooka. W tej chwili, aby dokonać zakupu, nadal trzeba przejść do zewnętrznej witryny. Lada dzień obok buttonu „Zapłać w witrynie” może jednak pojawić się opcja „Zapłać przez Facebooka”, która będzie umożliwiała dokonanie zakupu bez opuszczania niebieskiego serwisu. Tego typu sposób płatności Facebook opisał już nawet w swojej pomocy. Aby móc kupować bez wychodzenia z Facebooka, wystarczy podpiąć kartę kredytową lub debetową Visa, Mastercard, American Express albo Discover.

Sekcja Sklep to nie jedyne nowe rozwiązanie, ułatwiające handel online. W tym samym czasie Facebook wprowadził możliwość oznaczania produktów na zdjęciach i filmach. Produkty oznacza się tak samo jak ludzi. Wcześniej trzeba jednak dodać dany produkt w sekcji Sklep albo załadować plik produktowy do systemu Facebooka. Automatycznie zaciąga się z niego cena i nazwa produktu. Oznaczone produkty wyświetlają się pod zdjęciem lub filmem w formie minikaruzeli.

Kolejną rewolucyjną zmianą ma być wprowadzenie Marketplace. W tym przypadku mówi się o początku 2017 roku. Dzięki tej funkcji każdy będzie mógł wystawić na sprzedaż dowolny produkt – tak jak teraz robimy to na Allegro czy OLX.

Zobacz krótkie wideo o Marketplace!

Jak oceniacie sekcję Sklep? Korzystacie z niej już? 🙂

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku
Ten wpis został skomentowany 12 razy
 1. Czy można zrobić tak aby facebook był tylko witryną przenoszącą nas do portali takich jak np siepomaga i tam dokonać płatności ? czy w tym wypadku facebook pobiera jakieś płatności ?

  1. Jeśli chcesz to zrobić w sekcji sklep, to wydaje mi się, że będzie to niezgodne z jej regulaminem, który trzeba zaakceptować przy zakładaniu sklepu. Jeśli chcesz promować akcje charytatywne na Facebooku, to koniecznie zajrzyj tutaj: https://www.facebook.com/help/224906417682965 Z tego co wiem, to z opcji zbierania datków korzystały już polskie organizacje, więc warto pisać do Facebooka. Chyba to była Szlachetna Paczka 🙂

 2. A ja mam taki problem, że cały czas nie pojawia mi się opcja Zapłać w witrynie. Mogę dodać produkt, ale bez tej opcji, co jest bardzo problematyczne. Jak to włączyć?

  1. Lena, przy tworzeniu sklepu w okienku „Wybierz metodę płatności” musiałaś zostawić opcję domyślnie zaznaczoną, czyli „Wiadomość dotycząca kupna”. Jeśli chcesz, żeby przy produktach pojawił się przycisk „Zapłać w witrynie”, to musisz wybrać „Płatność w innej witrynie”. Niestety nie da się tego zmienić już po założeniu sklepu. Dlatego musisz usunąć obecny sklep i założyć go od nowa.

   1. Witam , wszędzie szukam pomocy ale nie mogę jej uzyskać… Może Pani mi pomoże, jak usunąć sklep z Fb? chciałabym założyć od nowa.. Próbowałam już USTAWIENIA-OGÓLNE-USUŃ STRONĘ i nie mam tutaj propozycji USUŃ SKLEP a strony nie chcę usuwac…

    1. Pani? Zarządzanie sklepem zostało przeniesione do Menedżera sprzedaży. Polecam korzystać z Menedżera firmy, w którym bez problemu znajdzie Pani Menedżera sprzedaży (to jedna z zakładek Menedżera firmy).

     1. Dzień dobry, Panie Tomaszu, czy mógłby dopełnić Pan swoją odpowiedź. Mam ten sam problem jak DORIS3003. Potrzebuję pomocy w zakresie usunięcia sklepu, by móc utworzyć go od nowa, by podpiąć go pod witrynę. Niestetu nie potrafię zlokalizować opcji usunięcia sklepu w menadżerze. P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *