Najgorętsza mapa latem 2016: z aplikacji Pokémon GO. Najgorętsza mapa latem 2017: Snap Mapa

PORADNIK: Snap Mapa

Najgorętsza mapa latem 2016: z aplikacji Pokémon GO. Najgorętsza mapa latem 2017: Snap Mapa

W 2016 roku wszyscy szukali na mapie Pokemonów. W 2017 szukali… znajomych 😛 Latem 2016 najpopularniejszą mapą była ta z aplikacji Pokémon GO. W 2017 telefonami najmłodszych zawładnęła Snap Mapa.

O co chodzi w Snap Mapie?

Mapa pokazuje położenie użytkowników Snapchata, którzy są Twoimi znajomymi. Funkcjonalność ma pomóc nie tylko śledzeniu znajomych, ale też w odkrywaniu Snapów z dowolnej lokalizacji. Możesz wskazać palcem dowolne miejsce na mapie, a aplikacja pokaże Ci Snapy dodane do Stories przez różnych użytkowników w danej okolicy. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują i chcą odkrywać świat. Przykładowo siedząc wygodnie w hotelu, możesz rozejrzeć się za ciekawymi miejscami, przeglądając Snapy z okolicy.

Jak włączyć Snap Mapę?

Odpal apkę i kliknij w ikonę pinezki w lewym dolnym rogu ekranu.

⚠ Korzystanie ze Snap Mapy (podobnie jak z geofiltrów) wymaga zezwolenia na dostęp do lokalizacji. Jeśli jeszcze nie wyraziłeś zgody na dostęp do niej, będziesz musiał to zrobić, chcąc odpalić mapę po raz pierwszy.

W ustawieniach mapy (ikona koła zębatego) możesz określić, dla kogo będziesz widoczny na mapie:
👀 dla wszystkich Twoich znajomych,
👀 dla wybranych użytkowników spośród Twoich znajomych,
👀 dla nikogo, czyli Tryb duszka (screen poniżej).

Ustawienia mapy na Snapchacie

Co to za ludziki na mapie?

Postacie na mapie to Twoi znajomi oraz ich aktualna lokalizacja. Są oni zaznaczeni awatarami z aplikacji Bitmoji, którą w 2016 roku Snapchat kupił za ponad 100 mln dolarów 🤯

Poniżej przykład mojej znajomej, która o godz. 20:38 znajdowała się w Nowej Hucie, w okolicach skrzyżowania al. Przyjaźni z al. Andersa. Brzmi creepy? 😏

Przykładowa mapa na Snapchacie ze znajomą osobą w pobliżu

A może chcesz popisać z kimś w pobliżu? Każdego znajomego na mapie możesz zaznaczyć, a następnie wybrać u dołu ekranu ikonę dymka, aby rozpocząć z nim czat.

Gdy Twój znajomy podzieli się jakąś treścią na mapie, jego Bitmoji zastąpi Actionmoji, czyli specjalne emoji wyrażające to, czym się aktualnie zajmuje.

Co jeszcze widać na Snap Mapie?

Obszary zaznaczone kolorową mgiełką to po prostu miejsca, w których dodano najwięcej Snapów na mapie. Są to więc potencjalnie najciekawsze lokalizacje do odwiedzenia.

Kółka ze zdjęciami i nazwami miejscowości oznaczają z kolei wyróżnione relacje, które po prostu możesz obejrzeć.

Przykładowa mapa na Snapchacie z zaznaczonymi kolorową mgiełką miejscami, w których dodano najwięcej snapów

Jak dodać snapa do mapy?

Aby umieścić własną realcję na mapie, wystarczy po utworzeniu snapa dodać go do Naszar Story zamiast Moja Story.

Odbiór nowej funkcjonalności

Internauci śmieją się, że dzięki nowej mapie Snapchata będziesz mógł dowiedzieć się, kiedy znajomi robią imprezę i Cię na nią nie zaprosili 😉

Funkcjonalność może również ułatwiać stalking, ponieważ de facto umożliwia śledzenie w realu. Z drugiej strony z aplikacji korzystają często dzieci, których rodzice mogliby stale monitorować, gdzie znajdują się ich pociechy. No ale jak wiemy, póki co rodziców na Snapie ponoć nie ma, więc Snapchat ciągle jest bardziej cool niż Facebook.

Członkom grupy Snapchat Polska na Facebooku bardzo spodobała się Snap Mapa. Wielu osobom zależy na rozległej siatce znajomych z różnych lokalizacji. Patrząc na mapę Europy z zaznaczonymi na niej znajomymi faktycznie można odnieść wrażenie, że świat nie jest już nawet globalną wioską, tylko podwórkiem, na które możesz wyjść i z każdym się pobawić.

Czy mogę umieścić reklamę na mapie Snapchata?

Póki co twórcy Snapachata nie zamierzają wprowadzać reklam na Snap Mapie. Nie wykluczają jednak, że w przyszłości zmienią zdanie.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku
Ten wpis został skomentowany 2 razy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *