Jeden aktywny przycisk "Zaproś" na Facebooku pośrodku morza nieaktywnych już przycisków "Zaproszono" i "Polubione"

PORADNIK: Zapraszanie do polubienia strony na Facebooku

Jeden aktywny przycisk "Zaproś" na Facebooku pośrodku morza nieaktywnych już przycisków "Zaproszono" i "Polubione"

Prowadzisz stronę na Facebooku. Na Twoje posty, reklamy i komentarze reagują użytkownicy. Jeśli nie są oni jeszcze fanami Twojej strony, możesz ich zaprosić do jej polubienia 👍

W jaki sposób zaprosić użytkowników do polubienia strony?

Kliknij w liczbę reakcji na post, reklamę lub komentarz Twojej strony. Rozwinie się przed Tobą lista wszystkich użytkowników, którzy na nie zareagowali. Obok tych, których możesz zaprosić do polubienia strony, pojawi się legendarny przycisk Zaproś, który z pewnością śni się po nocach wszystkim specom od mediów społecznościowych 😉

Kogo mogę zaprosić do polubienia strony?

Do polubienia strony możesz zaprosić:
1) użytkowników, którzy zareagowali na post, reklamę lub komentarz Twojej strony, ale nie są jeszcze jej fanami,
oraz
2) Twoich znajomych.

Co ważne, każdego użytkownika możesz zaprosić tylko raz. W teorii lepiej zaprosić kogoś, gdy zostawi reakcję Super niż Wrr, w praktyce – mało kto zwraca na to uwagę i zaprasza się wszystkich jak leci.

Możesz zapraszać nawet tych użytkowników, których Twoja strona zaangażowała kilka lat temu, ale nikt ich wtedy nie zaprosił albo byli wówczas fanami, a w międzyczasie odlubili Twoją stronę. Dlatego zawsze po przejęciu jakiejś strony, sprawdzam najbardziej angażujące posty w przeszłości i zapraszam do polubienia użytkowników, którzy na nie zareagowali.

Możesz też zapraszać do polubienia strony użytkowników, którzy zareagowali na post tejże strony opublikowany w dowolnej grupie. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej uda Ci się dołączyć do jakiejś grupy jako strona (polecam poradnik nt. łączenia strony z grupą), a następnie opublikować w niej angażujący post (bezwartościowym spamem nikogo nie zaangażujesz). Na Facebooku funkcjonują nawet grupy o nazwie „JeBaĆ koNfiDeTóW”, więc zwróć uwagę na to, z jakiej grupy starasz się pozyskać fanów – sprawdź kulturę wypowiedzi w grupie oraz najbardziej aktywnych członków.

Czy mogę zaprosić do polubienia strony osoby, które nie wchodziły z nią w interakcję?

Kilka lat temu były na to różne sposoby, ale obecnie możesz zapraszać do polubienia strony tylko Twoich znajomych. Możesz to zrobić nawet wtedy, jeśli nie weszli oni w żadną interakcję z Twoją stroną. Jeśli strona ma wielu adminów, to każdy z nich może zaprosić swoich znajomych do jej polubienia.

Wiele osób korzysta z tej opcji tuż po utworzeniu przez nich nowej strony. Pierwsza setka fanów często jest robiona właśnie na znajomych. Bez sensu zapraszać jednak do polubienia znajomych, którzy na 99% nigdy nie będą zainteresowani publikowanymi przez Ciebie treściami. Bez sensu zapraszać również ludzie do polubienia zupełnie pustej strony – marnujesz w ten sposób potencjał swojego zaproszenia.

Czy każda strona może zapraszać do polubienia?

Niestety zapraszać do polubienia mogą tylko te strony, które posiadają mniej niż 100 000 fanów. Jeśli Twoja strona ma więcej, po prostu przy użytkownikach przestanie być wyświetlany przycisk Zaproś.

PS chociaż co do tych 100 000 fanów pojawiają się sprzeczne informacje. Z mojego doświadczenia oraz informacji podawanych przez Facebooka wynika, że taki limit był i jest, ale z wiadomości od Was wiem, że czasami możecie zapraszać ludzi do polubienia nawet większych stron (tylko nie przez Menedżera firmy).

Jak użytkownik widzi moje zaproszenie do polubienia?

Możliwe są 2 scenariusze:
1) Zapraszasz do polubienia strony Twojego znajomego – będziesz zapraszał do polubienia pod własnym imieniem i nazwiskiem, jak na przykładzie poniżej.

Przykładowe zaproszenie do polubienia strony na Facebooku wysłane przez znajomego

2) Zapraszasz do polubienia strony nieznajomego – będziesz zapraszał do polubienia jako Twoja strona.

Przykładowe zaproszenie do polubienia strony na Facebooku wysłane przez nieznajomego

Zaproszony użytkownik otrzymał kiedyś powiadomienie jak poniżej.

Powiadomienie z zaproszeniem do polubienia strony na Facebooku

W jaki sposób może zareagować na tego typu zaproszenie?
1) może zaakceptować Twoje zaproszenie = zostanie fanem Twojej strony,
2) może odrzucić Twoje zaproszenie = nie zostanie fanem Twojej strony i nie będziesz mógł go ponownie zaprosić, bo już raz go zaprosiłeś,
3) może nie zrobić nic = nie zostanie fanem Twojej strony i nie będziesz mógł go ponownie zaprosić, bo już raz go zaprosiłeś.

Niestety już kilka lat temu część użytkowników przestała otrzymywać tego typu powiadomienia, a ostatnio nie otrzymuje ich już praktycznie nikt, nawet w przypadku zaproszeń od znajomych (patrz komentarze pod tym wpisem).

Skąd wiem, czy ktoś zaakceptował moje zaproszenie?

Wszystko zależy od tego, czy zapraszasz znajomego czy nieznajomego. W przypadku znajomego otrzymasz na swoim prywatnym profilu powiadomienie, że Twój znajomy zaakceptował Twoje zaproszenie do polubienia strony. W przypadku nieznajomego – tego typu powiadomienie otrzymasz na stronie.

Otrzymasz lub nie, ponieważ część użytkowników w ustawieniach prywatności ukrywa polubione strony – czasami przed nieznajomymi, a czasami przed wszystkimi. W tego typu przypadku nie jesteś w stanie sprawdzić, czy ktoś zaakceptował Twoje zaproszenie, czy też nie, bo po prostu nie widzisz stron, które polubił. Nie otrzymasz również żadnego powiadomienia. Jeśli zaangażujesz go drugi raz, to możesz jedynie sprawdzić, czy ma status Zaproszono czy Polubiono.

Czy można zautomatyzować zapraszanie do polubienia strony?

Zapraszanie do polubienia strony możesz zautomatyzować za pomocą różnego rodzaju skryptów i narzędzi. Ja od lat korzystam z płatnej wersji wtyczki do Google Chrome o nazwie Invite all likers to Facebook.

Wtyczka do automatyzacji zapraszania do polubienia strony na Facebooku

Kiedyś wtyczka ta była darmowa, ale od niedawna trzeba za nią płacić. Wersja płatna ma jednak więcej funkcjonalności, a opłata nie jest wysoka i co najważniejsze – jest jednorazowa. Co równie ważne, jej włoski twórca uaktualnia ją na bieżąco i zapewnia, że będzie to robił zawsze, bo zarabia na tym niezłe pieniądze.

Ilu maksymalnie mogę zaprosić użytkowników?

Jeśli zaprosisz ok. 500 użytkowników w zbyt krótkim czasie, to możesz dostać czasowego bana od Facebooka. Zwykle trwa on minimum 24 godziny, a maksimum 7 dni (w zależności od tego, jak często zdarzają Ci się tego typu nadużycia). W tym czasie nie będziesz mógł po prostu wysyłać kolejnych zaproszeń do polubienia strony. Dlatego narzędzia automatyzujące zapraszanie zapraszają jednorazowo maksymalnie np. 490 użytkowników. Jeśli będziesz codziennie zapraszał mniej niż 500 użytkowników, nie powinieneś otrzymać bana.

Gdzie znajdę zaproszenia do polubień stron?

Jeśli jako użytkownik chcesz sprawdzić strony, do polubienia których zostałeś zaproszony, odwiedź zakładkę Strony, a następnie wybierz Zaproszenia. W tym miejscu znajdziesz wszystkie zaproszenia – zarówno od znajomych, jak i nieznajomych. Wiesz już, jaka jest różnica między jednymi a drugimi.

Jaka jest skuteczność zapraszania do polubienia strony?

Jeszcze kilka lat temu skuteczność zaproszeń wynosiła jakieś 20-25%. Obecnie oceniam ją na max. 1-2%. Kiedyś na angażowaniu użytkowników (np. promując jakiegoś mema z kotkami lub pieskami), a potem zapraszaniu ich do polubienia strony, można było zbudować naprawdę duże fanpage’e. Obecnie zapraszanie należy traktować jedynie jako dodatek. Na pewno nie można na nim opierać strategii rozwoju swojej strony.

Warto zwrócić również uwagę, że im szybciej zaprosisz kogoś po zostawieniu przez niego reakcji, tym większa szansa, że zdecyduje się on polubić Twoją stronę. Może bowiem pamiętać Twoją stronę albo nawet treść, na którą zareagował.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku
Ten wpis został skomentowany 40 razy
 1. Witam ponownie gdzie można zgłosić problem z reklamą?chyba że na fb to normalne, a mianowicie chodzi mi 7 kwietnia 21:00 dodałem 3 reklamy miały się wyświetlać 3 dni czyli do 10 kwietnia ale na FB za każdym razem muszę czekac 24 godziny na zatwierdzenie reklam i tak jak dodałem rekalme 7 kwietnia 21:00 miała trwać 3 dni ale zatwierdzili ją dopiero 8 kwietnia 21:00, mimo to zakończyły się 10 kwietnia, przez jeden dzień nie przynosiły wogóle zysku

  1. Na Facebooku nie ustalasz, ile dni ma trwać reklama (2 czy 3 dni), ale kiedy ma zakończyć się jej emisja (np. 10 kwietnia), więc wszystko jest ok. FB teoretycznie zatwierdza 95% reklam w ciągu 24h (zwykle nawet znacznie szybciej), ale w sporadycznych przypadkach na weryfikację (pierwszą lub dodatkową po odwołaniu się) trzeba czekać dłużej. Warto o tym pamiętać i rzeczy dla nas najistotniejsze, które w dodatku mają iść krótko (np. tylko w Black Friday/Weekend) zaplanować co najmniej z 24-, a najlepiej 48-godzinnym wyprzedzeniem.

 2. Witam.

  Mam problem z zaproszeniem znajomych do obserwacji swojej strony. Tydzień temu utworzyłem stronę na której będę publikować zdjęcia, problem jest w tym że wysłałem za pomocą opcji Fb zaproszenie znajomych do obserwania mojej strony do ok 215 osób, nikt nie odpowiedział- mimo to dalej mogę wysyłać im zaproszenia (wysyłałem 3krotnie), sprawdzałem na fb swojej matki i nie było tam powiadomienia i oczywiście dalej mogłem jej wysłać zaproszenie- choć na Fb pokazała się informacja że zaproszenia zostały wysłane.

  Dopiero jak wysłałem tylko jej zaproszenie to przyszło do niej powiadomienie i teraz nie mogę wysłać,
  podobnie zrobiłem z koleżanką,
  (choć na początku też nie przyszło jej powiadomienie), mimo to nie mogłem jej wysłać znowu zaproszenia (pokazało się info że jej już wysłałem)

  -powiadomienie przyszło do niej dopiero po 20 minutach.

  Czy to oznacza że muszę wysyłać każdemu z osobna?

  Pozdrawiam i proszę o pomoc.

  1. Z tym zapraszaniem do polubienia strony czy to naszych znajomych czy po prostu użytkowników zaangażowanych pod postami/reklamami naszej strony są niestety coraz większe jaja. Gdzieś tam wpisuje się to w politykę Facebooka i Mety, czyli:
   1) nie ma nic za darmo,
   2) unikamy rzeczy, które denerwują użytkowników (zdecydowana większość użytkowników traktuje tego typu zaproszenia jako SPAM),
   3) skupiamy się na rozwiązaniach reklamowych, olewając strony i bugi, które trawią je od wielu lat (zaproszenia do polubienia, zakładka z recenzjami itd.).

   Dlatego nie przywiązywałbym zbyt dużej wagi do tych zaproszeń. Kiedyś ich skuteczność faktycznie wynosiła ok. 20-25% (przychodziły zaproszonemu w formie powiadomienia), ale ostatnio to już max. 1-2%.

   1. Dziękuję za odpowiedź
    to w jaki sposób wypromować stronę?, tylko płatny sposób zostaje?, bo głupio publikować coś na stronie która ma 0 polubień bo i tak nikt tych postów nie zobaczy, chyba

    1. 1. Płatna promocja – zdecydowanie najłatwiejsza i najpewniejsza opcja
     2. Współpraca z kimś większym
     3. Na tyle dobry content, że będzie się sam rozchodził (ew. przy drobnej pomocy, czyli udostępnieniu/podesłaniu go tu i ówdzie) – to już wcześniej było trudne, a teraz robi się piekielnie trudne

 3. Cześć. Zostałam poproszona o prowadzenie strony na fb, po 6 miesiącach od jej założenia. Przez ten czas nie było tam dodawane nic a nic. Chce zaprosić teraz moich znajomych do polubienia tej strony, jednak nie dochodzą im powiadomienia. Moi znajomi również próbowali wysłać zaproszenia wśród znajomych do polubienia tej strony i nikt ich nie otrzymał. Co może być powodem?

  1. Cześć Ola, powodem jest… sam Facebook. Niestety wszyscy nie otrzymują ostatnio zaproszeń do polubienia strony. Facebook od lat robił wszystko w kierunku, aby te zaproszenia były dla użytkownika jak najmniej inwazyjne, przez co spadała ich skuteczność. Obecnie wynosi ona znacznie mniej niż 1%.

   1. Cześć!
    Znalazłam na blogi post dotyczący zapraszania do polubienia strony na Facebooku. Od kółko dni mam problem z ta funkcja. Moi znajomi wchodząc na mój profil nie widza tej funkcji, tylko i wyłącznie ja mogę zapraszać do polubienia strony. Zastanawia mnie ta sytuacja, dlatego że zaraz po założeniu strony funkcja była dostępna dla innych użytkowników i moi znajomi śmiało zapraszali swoich taka nowa zagadka dla mnie, nikt nie wie o co może chodzić
    Jakieś pomysły?

    1. Cześć, niestety w 2022 raczej nie ma już co liczyć na zaproszenia do polubienia strony. Cały czas są one dostępne, ale po pierwsze: zaproszenia nie przychodzą już innym w formie jakichkolwiek powiadomień – zaproszony użytkownik widzi je dopiero po wejściu na daną stronę, przez co ich skuteczność jest znikoma. Po drugie: w przypadku stron, które przeszły na nowy interfejs (wpis na jego temat: https://rysujefejsbuki.pl/news/nowy-interfejs-stron-na-facebooku), są problemy z zapraszaniem przez innych użytkowników swoich znajomych do polubienia Twojej strony – niby przycisk „Zaproś znajomych” pozostał, ale po kliknięciu w niego nie wyświetla się jakakolwiek lista użytkowników. Podejrzewam, że po prostu przeszłaś na nowy interfejs.

 4. dzień dobry,
  czy mogę jako strona firmowa zaprosić do polubienia/obserwowania strony firmowej osoby, które odpowiedziały „wezmę udział” lub „zainteresowany” na opublikowane wydarzenie? Tak, jak to mogę zrobić w przypadku polubienia postu przez kogoś, kto jeszcze nie obserwuje strony.

 5. Witam,
  Mam problem z polubieniami na facebooku mojej strony firmowej gdyż nie pojawia się na niej przycisk Lubię to, jest tylko przycisk Obserwuj, moge zpraszać ludzi do polubienia ale tylko znajomych badz osoby ktorre weszly w interakcje, osoba z zewnatrz ktora weszla na strone nie jest w stanie jej polubić gdyż nie ma przycisku, czy da sie jakoś rozwiązać ten problem ? Pozdrawiam

 6. Mam wrażenie, że Facebook „nie zalicza” mi wszystkich osób zaproszonych do obserwowania profilu, które zaakceptowały zaproszenie. Mam bardzo dużo osób, które reagują na moje posty itp, a ich status to „zaproszono” i ja naprawdę myślę, że oni są obserwatorami mojej strony. Czy to możliwe?

  1. Niestety skuteczność zapraszania do polubienia strony spada od lat. Kiedyś wynosiła ona na moje oko 20-30%, ale obecnie to max. 1%. Wynika to z faktu, że Facebook zmienił sposób powiadamiania o tego typu zaproszeniach na mniej inwazyjny dla użytkowników.

 7. A co jeśli wysłałam zaproszenia do moich znajomych i u mnie na stornie mam status „zaproszono” a osoby przeze mnie zaproszone nie dostały powiadomienia o wysłanym zaproszeniu?

  1. Z tymi powiadomieniami o zaproszeniu do polubienia strony różnie bywa. Facebook chyba od nich stopniowo odchodzi. Ktoś mógł je też sobie po prostu (świadomie lub nie) wyłączyć. Wiele ludzi skarży się na to, że tego typu powiadomienia do nich nie dochodzą. Ja je cały czas otrzymuję. Na koncie użytkownika są w zakładce „Strony” -> „Zaproszenia”.

 8. A jest gdzieś lista lista osób, do których wysłałem zaproszenia jako strona?
  Chodzi o wszystkich zaproszonych do polubienia strony (po zostawieniu przez nich reakcji po postami i zdjęciami), którzy jeszcze nie odpowiedzieli na zaproszenie. Chcę raczej do statystyk ile takich zaproszeń mamy.
  Oraz czy jest lista osób, które mogę zaprosić. Wiem, że pod każdym zdjęciem czy postem są reakcje i tam mogę obejrzeć listę lajków i ewentualnie zaprosić niefanów. Ale jakby taka lista była w jednym miejscu i zbierała wszystkich niefanów, którzy zalajkowali dowolnego posta na stronie, to byłoby super. Kiedyś była taka lista pod adresem https://x.facebook.com/nazwaStrony, przewijało się kawałek i przed samymi postami strony można było kliknąć przycisk 'Zaproś wszystkich’ albo 'Zaproś indywidualnie’. Ale od jakiegoś czasu to mi się nie pokazuje.

  1. Lista osób zaproszonych już do polubienia strony – nigdy takowej nie widziałem.

   A jeśli chodzi o zapraszanie zbiorcze wszystkich zaangażowanych pod danym postem, to fakt – kiedyś przez bardzo krótki moment było to możliwe, ale Facebook szybko z tego zrezygnował. Prawdopodobnie były to tylko testy.

 9. Od jakiegoś czasu nie mogę zaprosić swoich znajomych do polubienia mojej strony na FB, gdyż nie pojawia się opcja ZAPROŚ. Moi znajomi także tej opcji u siebie już nie mają. Co może być tego powodem? Strona ma zaledwie 782 fanów i 812 obserwujących. Jak ten problem rozwiązać?

  1. Próbowaliście nie tylko na mobile’u, ale też na desktopie?

   Powodów, dlaczego nie możemy zapraszać znajomych do polubienia strony może być wiele, ale chyba najczęstsze to:
   – zaprosiłeś już wszystkich swoich znajomych,
   – przekroczyłeś limit 200 zaproszeń dziennie,
   – zapraszałeś/zapraszaliście za dużo znajomych w krótkim czasie, więc Facebook uznał takie działanie za podejrzane i nałożył na Ciebie/Was czasowego bana,
   – przełączyłeś się na zarządzenie stroną za pomocą nowego interfejsu, więc nie możesz już zapraszać znajomych do polubienia strony, tylko do jej obserwowania.

 10. a ja nie moge zaprosic osób,które polubiły lub skomentowały mój wpis na fb jako admin mojego fanpage. wyskakuje po kliknieciu w zaproś
  Błąd zapytania
  Błąd podczas wykonywania zapytania

 11. Hej!

  Czy ktoś może pomóc mi w rozwiązaniu problemu na Facebooku, dotyczącego niemożności zapraszania osób do polubienia strony?
  Dwie strony, które utworzyłam działają w porządku – trzecia nie ma przycisku do zaproszenia osób, osoby z zewnątrz również nie mogą jej polecić

  Będę mega wdzięczna za wskazówki, co może być nie tak! ❤️

   1. Witam! Czy spotkał się Pan z sytuacją, w której, pomimo prawidłowego rozesłania zaproszeń do polubienia strony, znajomi tych zaproszeń nie otrzymali? To niestety mój przypadek. Rozesłałem zaproszenia do niemal wszystkich moich znajomych (ponad 400 osób) i żadne z nich nie otrzymało zaproszenia (ani jakiegokolwiek innego powiadomienia). Natomiast, gdy wchodzą na moją stronę, widzą przycisk „przyjmij zaproszenie”… Pozdrawiam!

    1. Cześć, ja osobiście otrzymuję powiadomienia z zaproszeniami do polubienia strony od znajomych, ale sporo osób zgłasza ostatnio problemy z otrzymywaniem tego typu powiadomień. Być może Facebook chce zrobić z zaproszeniami od znajomych to, co zrobił już wcześniej z tego typu zaproszeniami od nieznajomych (po zareagowaniu na post), czyli właśnie nie wyświetlają się one w formie powiadomień, a dopiero po odwiedzeniu danej strony.

  1. Kiedyś tak, teraz już nie. Niestety z tymi wtyczkami jest coraz gorzej. Facebook coraz bardziej blokuje wszelkie skrypty automatyzujące i już nawet płatne wtyczki mają czasami problemy z działaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *