Mark Zuckerberg przez telefon w kształcie logo WhatsAppa wydaje polecenie: "Odpalamy te reklamy!"

Reklamy na WhatsApp

WhatsApp dołączy do systemu reklamowego Facebooka – tak zdecydował Mark. Najpopularniejszy obok Messnegera komunikator na świecie będzie nie tylko dodatkowym umiejscowieniem reklam, ale też możliwym do wybrania miejscem docelowym.

Dodatkowe umiejscowienie

Reklamy na WhatsAppie mają pojawić się w 2019 roku. Aplikacja będzie wówczas świętowała 10. urodziny, których nie doczekali wszyscy jej założyciele. Część z nich odeszła w ostatnim czasie, ponieważ nie podobał im się pomysł monetyzacji poprzez sprzedaż reklam.

Jak donosi Wall Street Journal, reklamy będą wyświetlane w sekcji Status. Dzięki temu mają być mało uciążliwe dla użytkowników.

Nie znalazłem oficjalnego potwierdzenia, ale na 95% reklamy w WhatsAppie będzie można tworzyć z poziomu facebookowego Menadżera reklam. Jestem niemal pewny tego, że WhatsApp będzie po prostu dodatkowym umiejscowieniem tak, jak obecnie są chociażby Instagram czy Messenger.

Miejsce docelowe

Oprócz tego WhatsApp ma być także miejscem docelowym. Będziesz mógł stworzyć reklamę z buttonem Wyślij wiadomość. Po kliknięciu w niego użytkownik otrzyma na WhatsAppie wiadomość z Twojego konta biznesowego.

Więcej informacji na temat WhatsAppa jako miejsca docelowego znajdziesz w materiałach Facebooka.

Kilka zdań o WhatsAppie

Facebook kupił WhatsAppa w 2014 roku za 22 miliardy dolarów. Obecnie z aplikacji korzysta 1,5 miliarda użytkowników.

Liczba użytkowników kanałów social media (Facebook - 2196 mln; YouTube - 1900 mln; WhatsApp - 1500 mln; Messenger - 1300 mln; Instagram - 1000 mln; Twitter- 336 mln; Reddit - 330 mln; Skype - 300 mln; LinkedIn - 294 mln; Skype - 255 mln)

WhatsApp jest najbardziej popularny w Ameryce Południowej, Azji i Afryce. W Ameryce Północnej, Europie i Australii króluje Messenger, który oczywiście także należy do Facebooka.

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na X
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *