Podsumowanie 8 fejsankiet

Po ostatniej zmianie layoutu Facebooka na nowy nie można tworzyć ankiet na stronach. Przy próbuje opublikowania ankiety pojawia się poniższy komunikat.

Wygląda mi to na chwilowy bug. Gdyby Facebook chciał zabrać możliwość tworzenia ankiet na stronach, to nie byłoby w ogóle opcji ich dodawania, a ta póki co ciągle jest. Komunikat pojawia się dopiero przy próbie opublikowania / zaplanowania / zapisania jako wersji roboczej postu z ankietą.

Korzystając z małej przerwy technicznej, podsumujmy 8 dotychczasowych fejsankiet! 🧐 A jest co podsumowywać, ponieważ łącznie oddaliście w nich aż 4 274 głosy ❤️

Zainteresował Cię temat którejś fejsankiety? Kliknij w obrazek, aby przejść do wpisu, w którym sprawdzisz wyniki rozbite na poszczególne kanały oraz moją odpowiedź na pytanie postawione w ankiecie wraz z komentarzem.


Fejsankieta nr 1:
Planowanie postów na Facebooku obniża ich zasięg

Dziennikarka pyta Marka Zuckerberga: "Panie Marku, czy planowanie postów obniża ich zasięg?". Mark ironicznie odpowiada: "Tak, nie lubię ludzi, którzy coś planują... pełen spontan!"

Fejsankieta nr 2:
Kampania na nowych fanów to zawsze wyrzucanie pieniędzy w błoto

Anonimowy reklamodawca do Marka Zuckerberga: "5 fanów poproszę". Mark: "Jakich? Mamy różnych?". Reklamodawca odpowiada: "Jakichś takich najtańszych"

Fejsankieta nr 3:
Nigdy nie promuj postów poprzez przycisk „Promuj post”

Król Julian do Morisa, który stoi nad facebookowym buttonem Promuj post: "Nie tykaj tego, jeśli chcesz być królem Facebooka". Moris pyta: "Dlaczego?". Król Julian odpowiada: "Nie, bo nie!"

Fejsankieta nr 4:
Kampanie płatne obniżają zasięg organiczny


Fejsankieta nr 5:
Publikowanie linków postach (w treści, nie zaciągniętych) obniża ich zasięg


Fejsankieta nr 6:
Facebook nie sprzedaje


Fejsankieta nr 7:
Facebook się kończy


Fejsankieta nr 8:
Na Facebooku warto publikować regularnie

Chociaż głosowania odbywają się w aż 3 kanałach (na Facebooku, Twitterze i w Instastories), a od siódmej ankiety także na LinkedInie, to głosy z Facebooka stanowią ok. 65% wszystkich do tej pory oddanych. Dlatego uznałem, że kontynuowanie cyklu fejsankiet bez Facebooka mija się z celem. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł do niego wrócić 🙂

Obserwuj Rysuję fejsbuki na
Rysuję fejsbuki na LinkedInie
Rysuję fejsbuki na Facebooku
Rysuję fejsbuki na Instagramie
Rysuję fejsbuki na Twitterze
Rysuję fejsbuki na TikToku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *